Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio kutsub ühistantsule

Tants
Tants Autor/allikas: Egon Tintse

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts kutsub koos Vikerraadioga täna taas kõiki tantsuhuvilisi ühiselt tantsima. Ühistantsimisega tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva.

Kuna suvel toimub noorte tantsupidu ja tähistatakse Ullo Toomi 115. sünniaastapäeva, siis on tantsitavate tantsude ühiseks nimetajaks Oige ja Vasemba, mis on Ullo Toomi seatud traditsiooniline noorte tantsupeo ühistants.

Ühistantsimisest osavõtmiseks:

Rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi kodulehelt leiab tantsukirjeldused, muusika ja videod.

Tantsimiseks:

1. Häälesta oma raadio 29. aprillil kell 13.05 Vikerraadio sagedusele - sealt tuleb muusika.

2. Kutsu sõbrad, töökaaslased või terve pere tantsupõrandale ning tantsige rõõmu ja lustiga.

3. Kindlasti filmige oma tantsu ning laadige see YouTube'i. Video nimeks pange “Rahvusvaheline tantsupäev 2017 - TANTSIVA SELTSKONNA NIMI".

4. Lingi oma videost saada aadressile [email protected].

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts on 1988. aastal loodud rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärgiks on rahvatantsu- ja rahvamuusika õpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 23 000 rahvatantsija ja 2 000 rahvamuusiku huve. ERRS on koostööpartneriks laulu- ja tantsupeo sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeoprotsessi säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte ja üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: