Tartu tudengipäevad saavad võimsa lõpu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

tartu tudengipäevad
tartu tudengipäevad

Terve nädala väldanud Tartu tudengipäevad kulmineeruvad nädalavahetusel Emajõe kaldale loodaval tudengitänaval.

Tudengitänav paneb Tartus terveks nädalavahetuseks Vabaduse puiesteel liikluse kinni ning toob sinna kokku kõik selle, mida ühe tudengi hing ihaldab: tantsu, muusika, ekstreemsed elamused ja palju maitsvat toitu. 

Esimest korda on Tartus korraga kohal rohkem kui 10 tänavatoiduautot. Tartu Tudengipäevade projektijuht Hendrik Roland Helmi sõnul ei tasu ennast ürituse nimest eksitada, sest tudengitänav pakub elamusi ja meelelahutust lisaks tudengitele ka kaugemalt kohale sõitjatele ning kogu Tartu linnarahvale.

Lisaks esimest korda Tartut väisavatele tänavatoiduautodele selguvad laupäeval Vabaduse puiesteel ka parimad kastironijad ja tudengkonna parimad kokad. Kaasa saab elada ka üle Emajõe ulatuvat takistusrada läbivatele võistkondadele tudengiekstreemil. Samuti leiab aset suur öötantsupidu, kus üheskoos tantsima kogunevad tuhanded inimesed. Osalejatele õpetatakse kohapeal nii traditsioonilisi eesti tantse kui ka uuema aja pärandit.

Laupäeval leiab Tartu tudengipäevade programmist ka maailmatänava ürituse, mida koordineerib arengukoostöö ümarlaud. Maailmatänav toob kauged maad ja kultuurid otse tudengitänava kõrvale Tartu keskparki. Kõlab erinevate rahvaste muusika, vaadata saab fotonäitust, osta Aafrikast pärit käsitööd ning maitsta ja valmistada võõrapäraseid toite. Kohapeal saab teistesse riikidesse reisida virtuaalreaalsuse vahendusel.

Pühapäeval pakuvad Emajõe kaldal vaatemängu isevalmistatud lennumasinate võistlus Karsumm, legendaarne Paadiralli ning närvekõditav Hirmufaktor. Õhtu lõpetab tasuta Volbri kontsert-tuleshow, kus lavale astuvad Mick Pedaja ja I Wear* Experiment.

Tartu tudengipäevi korraldab alates 1989. Aastast vabatahtlikest tudengitest koosnev ülikooli kultuuriklubi üheskoos mitmekümne kaaskorraldajaga. Tudengipäevade traditsiooni juured ulatuvad 1960ndatesse.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: