Marja Kallasmaa istutas keeletammikusse omanimelise puu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Väike-Maarjas toimunud keelepäeva üritusel istutas käesoleva aasta Wiedemanni keeleauhinna laureaat Marja Kallasmaa keeletammikusse omanimelise tamme. Kallasmaa pälvis keeleauhinna olulise rolli eest Eesti kohanimeraamatu koostamisel.

Wiedemanni keeleauhinna žürii liikme Kadri Sõrmuse sõnul hinnati laureaadi valikul Marja Kallasmaa panust eelmisel aastal ilmunud Eesti kohanimeraamatu koostamisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Natuke enam kui kuuest tuhandest kohanimeartiklist selles raamatus peaaegu pooled on Marja Kallasmaa kirjutatud. See on väga suur panus," ütles Sõrmus.

Laureaat ise jäi tagasihoidlikuks.

"See auhind tuli mulle selles mõttes üllatusena, et ma olen nüüd vanemast peast jäänud rohkem kabinetiteadlaseks. Noores põlves ma käisin küll kohanimesid kogumas ja olin aktiivsem suhtleja," rääkis Kallasmaa.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla ei karda, et pärast haldusreformi keelepäeva pidamine hääbub, sest traditsioonid on olulised.

"Eriti maapiirkondades, kus inimeste identiteet sõltub sellest, millised traditsioonid on ja kuidas neid edasi kantakse," ütles Kesküla.

Tänane puu on keeletammikus arvult 39. Lisaks Wiedemanni keeleauhinna laureaatidele on sinna puid istutanud Eesti presidendid.

 

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: