Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Klassikatähtede" võitjad esinevad koos ERSO-ga

"Klassikatähtede" võitjad Autor/allikas: Kristel Üksvärav

28. aprillil soleerivad ERSO ees kolm "Klassikatähtede" telekonkursi võitjat: tšellist Marcel Johannes Kits, viiuldaja Katariina Maria Kits ja pianist Sten Heinoja. Kava on koostanud ERSO peakülalisdirigent Olari Elts.

Põhikontserdil, mis algab kell 19, tuleb lisaks Elleri meeleolukatele orkestriminiatuuridele ja Beethoveni kolmikkontserdile ettekandele Brahmsi kolmas sümfoonia, mis on Olari Eltsi sõnul helilooja kõige autobiograafilisem ja melanhoolsem. "Brahmsi kolmandas sümfoonias väljendub suurepäraselt tema selle eluperioodi moto "Frei aber froh" ("vaba, kuid õnnelik")."

Sümfooniakontserdi ja sellele eelneva kammerkontserdi ühendab tervikuks Eesti muusikaklassik Heino Eller, kelle sünnist möödus 7. märtsil möödus 130 aastat. Kolme klassikatähe esituses kõlab kell 18.00 algaval eelkontserdil Elleri kammermuusika.

Katariina Maria Kits on lisaks "Klassikatähtede" telekonkursi võidule pälvinud auhinnalisi kohti ka mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. Alates 2016. aastast õpib ta Trossingeni Muusikakõrgkoolis professor Marina Chiche juhendamisel.

Marcel Johannes Kits on lisaks "Klassikatähtede" telekonkursi võidule pälvinud esikoha Eesti keelpillimängijate konkursil (2015), esikoha ja kaks eripreemiat Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias (2016) jpm. Alates 2014. aastast õpib ta Trossingeni muusikakõrgkoolis professor Francis Goutoni juhendamisel.

Sten Heinoja on pälvinud esikoha ja kolm eripreemiast, seal hulgas ERSO eripreemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014) jpm. Alates 2015. aastast jätkab ta õpinguid Londoni Royal College of Music`u magistriõppes professor Vanessa Latarche’i juhendamisel.

Eelkontsert algab Estonia kontserdisaalis kell 18, põhikontsert kell 19. Loe täpsemalt siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: