Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas aasta suurpere konkurss

Suurpere 2016
Suurpere 2016 Autor/allikas: Tiit Mõtus

Alates tänasest saab esitada kandidaate aasta suurpere konkursile. Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi.

Tiitel ja sellega kaasnev rahaline preemia summas 4000 eurot antakse võitjale üle 13. mail toimuval traditsioonilisel suurperepäeval Tallinna loomaaias.

"Sel aastal juba kaheksandat korda väljaantavale aasta suurpere tiitlile ootame kandideerima kõiki nelja või enama lapsega Eesti peresid, mille kõik liikmed on tublid, töökad ning teistele eeskujuks," sõnas MTÜ Eesti lasterikaste perede liidu president Aage Õunap. "Eelmisel aastal valiti konkursi võitjaks perekond Aan Tartumaalt. Suurpere vanemad Janne ja Peeter Aan kasvatavad seitset last. Nad on eeskujuks paljudele perekondadele ning neid võib iseloomustada kui aktiivseid, rõõmsameelseid ja avatud inimesi," lisas Õunap.

Kandidaate Aasta Suurpere 2017 tiitlile võivad esitada kõik Eesti asutused, ettevõtted, pereliikmed ja tuttavad SIIN. Eelregistreerimine konkursile lõpeb 2. mail kell 10.00.

Juba 13. korda toimuva traditsioonilise suurperepäeva patroon on Urmas Vaino.

Eesti lasterikaste perede liit on loodud 1996. aastal eesmärgiga toetada lasterikkaid peresid Eestis. Organisatsiooni kuulub 19 ühendust, kes koondavad enda alla pered, kus lapsi kasvamas neli ja enam.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: