Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"X-Factori" esimene võitja Eesti juurtest: laulan oma lastele eestikeelset unelaulu

"Ringvaade" tutvus Briti estraadilaulja Steve Brooksteiniga, kes oli esimese "X-Factori" hooaja võitja. Üllataval kombel on tal aga Eesti juured ning hetkel viibib ta Eestis, et salvestada muusikat koos Mikk Targoga.

"Minu vanaisa nimi on August ja minu vanaema nimi on Linda," sõnas Steve Brookstein "Ringvaates" ja lisas, et tema ema nimi on Malle. "Isa on pärit Lõuna-Aafrikast, ema Eestist, vanaisa Saaremaalt ja vanaema Tallinnast."

Samuti ümbises Brookstein unelaulu, mida ta laulab enda kahele lapsele igal õhtul. Tegemist on aga eestikeelse viisijupiga. "Mu vanaisa laulis seda mu emale ja ema laulis mulle," kinnitas ta.

"Kui Inglismaa mängis Eestiga jalgpalli, siis ma hoidsin Eestile pöialt," mainis Brookstein ja selgitas, et see tulenes küll ainult tema juurtest. "Aga ma hoian Eesti jalgpallil silma peal, kuigi see pole kõige paremal tasemel."

Hetkel viibib aga Steve Brookstein esmakordselt Eestis, kuna ta lindistab koos Mikk Targoga Eesti estraadiklassika ingliskeelseid versioone. "Lauljana on ta väga huvitav, tal on selline omaette tämber," kirjeldas Mikk Targo Brooksteini ja tõdes, et teda võiks võrrelda Seali ja Harry Belafontega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: