Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hannaliisa Uusma: muusikute puhul ei sõltu rahanumber ägedusest

"Ringvaates" oli külas muusik Hannaliisa Uusma, kes alustas mõni aeg tagasi Sotsiaalministeeriumis võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialisti tööd. Stuudios tuli juttu nii palgalõhest kui ka tema muusikalistest plaanidest.

Võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialist Hannaliisa Uusma ütles "Ringvaates", et meelelahutus- ja kultuurivaldkonnas eksisteerib Eestis hetkel kahekümne kahe protsendiline palgalõhe. "Ma ei oska öelda enda võrdluses öelda, kas see lõhe eksisteerib, see nõuaks spetsiifilisemat süvenemist valdkonna sees, aga seal pidavat eksisteerima omajagu erinevusi," sõnas ta ja tõdes, et tema arvates ei ole üheski valdkonnas lubatud, et palgad oleks soost sõltuvalt erinevad.

Samuti ei usu Uusma, et muusikute puhul sõltuks rahanumber ägedusest. "Kunsti- ja muusikavaldkonnas ning ka teistes valdkondades on üheks põhjuseks see, et naised küsivad väiksemat tasu," selgitas ta ja kinnitas, et naistel on teatav alalhoiuintsinkt.

"Mul on tunne, et palgalõhe näol on tegemist soolise võrdõiguslikkuse teemaga, mis on peavooluks muutunud," ütles Uusma ja lisas, et see teema on ilmselt piisavalt turvaline, ent samas ka problemaatiline, et mitmed poliitised jõud krabavad seda endale.

Lisaks enda värsekele ametikohale Sotsiaalministeeriumis kirjutab Hannaliisa Uusma ka doktoritööd, milles ta uurib postsovetliku mehelikkuse väljendust muusikas. "Muusika on selline valdkond, kus kerkivad esile väga normatiivsed identiteedid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: