Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio

{{1490720880000 | amCalendar}}
Eesti Laulu esimene poolfinaal
Eesti Laulu esimene poolfinaal Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Vikerraadio saatejuhti Sten Teppanit tunnustati aasta muusikaajakirjaniku tiitliga, ETV teenis välja aasta meediakanali auhinna, Eesti Laul tunnistati aasta muusikasündmuseks ning aprilli esimesel päeval sünnipäeva tähistavat Klassikaraadiot tunnustati aasta raadiojaama tiitliga.

ETV eelmise aasta suurtest muusikaprojektidest toodi esile "Klassikatähed 2016". Sarja kolmas hooaeg tõi avalikkuse ette uued andekad noored. Konkursi võitis pianist Sten Heinoja. Oluliseks tuleb pidada seda, et on tekkinud omalaadne Klassikatähtede võrgustik, kus varasemad osalejad toetavad uusi tulijaid, saadetes erinevaid rolle täites - ansamblipartneritena, žüriis või lihtsalt salvestustel kaasa elamas. Tänu Klassikatähtede sarjale on huvi klassikalise muusika kontsertide vastu väljaspool Tallinna märgatavalt tõusnud, nende kontsertidele jätkub publikut, seda on täheldanud mitmed kontserdikorraldajad. Sari on väga televaatajasõbralik, köites muusikahuvilistest oluliselt laiemat sihtrühma. Kõige värskem uudis "Klassikatähtede" eduloost on kolme hooaja võitja ühine etteaste Mustonenfestilt Iisraelis. "Klassikatähtede" autorid on Helen Valkna ja Timo Steiner, partneriteks Eesti Kontsert ja Klassikaraadio

ETV meelelahutustoimetuse üks kesksemaid projekte Eesti Laul kasvas 2016. aastal mitmes suunas. Esmakordselt toimus selle finaal Saku Suurhallis ning senisest mahukam ning nähtavam oli kogu võistluse kajastus. Osales 238 laulu, millest kohalikule eelvõistlusele pääses 20 ja finaali kümme laulu. Eesti Laulu võidulugu "Play" Jüri Pootsmani esituses Eurovisiooni finaali kahjuks ei pääsenud, ent ürituse korraldusliku poole areng tegi läbi suure hüppe. Laulukirjutamise oskuste arendamiseks ja autorite vahelise sünergia loomiseks ellukutsutud Eesti Laulu Akadeemia võiks samuti tuua uusi tuuli.

Oluline on nende projektide laiem mõjuväli kohalikus muusikapildis, samuti rahvusvaheline levi.

Kõik võitjad:
AASTA HELI­ JA/VÕI VALGUSTEHNIKA RENDIFIRMA - RGB
AASTA HELITEHNIK/HELIKUNSTNIK - Silver Rästa
AASTA VALGUSTAJA/VALGUSKUNSTNIK - Meelis Lusmägi
AASTA KLUBI/KONTSERDIMAJA - Jazziklubi Philly Joe’s
AASTA MUUSIKAFESTIVAL - Viljandi Pärimusmuusika Festival
AASTA MUUSIKASÜNDMUS - Eesti Laul
AASTA RAADIOJAAM - Klassikaraadio
AASTA MEEDIAKANAL - ETV
AASTA MUUSIKAAJAKIRJANIK - Sten Teppan
AASTA MUUSIKAMÜÜJA - 311.ee
AASTA ALBUMIKUJUNDUS - Taavi Tulev "Taavi Tulev", kujundaja Taavi Tulev
AASTA MIXIJA/SALVESTAJA - Bert Prikenfeld
AASTA MUUSIKAPRODUTSENT - Bert Prikenfeld
AASTA MANAGER - Sandra Vabarna
AASTA MUUSIKATOOTJA - Legendaarne Records
AASTA MUUSIKASÕBRALIKEM ETTEVÕTE - Tridens
AASTA MUUSIKAETTEVÕTJA - Fred Krieger

Galaõhtut juhtis Karl-Erik Taukar. Galal esinesid ansambel Beyond Beyond ning Lepatriinu.

Auhinnagala eesmärk on tõsta esile ja tunnustada parimaid Eesti muusikavaldkonnas tegutsevaid ning selle arengule kaasaaitavaid isikuid ja kanaleid.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2017 nominendid valis välja enam kui 30-liikmeline žürii, mis koosnes muusika erinevates valdkondades Eestis aktiivselt tegutsevatest isikutest. Kõigi kategooriate puhul hinnati tegevust ja panust 2016. aasta raames.

Auhinnagala korraldas Eesti fonogrammitootjate ühing.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: