Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Joonas Hellerma EFTA-st: loodan, et auhind töörütmi väga ei kõiguta

EFTA 2017
EFTA 2017 Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Parima meessaatejuhi kategoorias EFTA võitnud Joonas Hellerma tõdes, et auhind oli suur tunnustus, kuid saate edasist käekäiku see palju ei mõjuta.

"See on muidugi suur tunnustus ja aitäh kõigile, kes selle tunnustuse otsustasid just mulle anda. Ma küll südamest loodan, et ta seda töörütmi väga ei kõiguta. Ta on selline väike lisa- või kõrvalsündmus, aga need asjad sinu eest seda tööd siiski ära ei tee," rääkis Hellerma Raadio 2 saates "Hommik!". Hellerma lisas, et auhinnaga kaasneb suur kuulsus ning rohkemat enam tahta ei oskakski. 

EFTA-sid ehk Eesti filmi- ja teleauhindu jagati eile esmakordselt. Hellerma hinnangul oli auhinnagalat kõrvalt tore jälgida. "Seal kohapeal, kes ma ju seda teleülekannet ei näinud, minul oli väga huvitav vaadata, kuidas tehakse sellist otseülekannet. Sa saad ise väga mõnusasti istuda, vaadata, kuidas inimesed jooksevad, rabelevad, veavad valgust ja erinevaid dekoratsioone," kirjeldas Hellerma ülekannet.

Palju tähelepanu pälvis Hellerma oma tänukõnega ning tunnistas, et see on hea võimalus millegi olulise ütlemiseks. "Tagantjärele mõeldes, kui oleks veel seda võimalust, ma püüaksin veel mõne veel olulisema sõnumini jõudma. See on kogemuse küsimus, vaatame, kuidas galal edasi läheb, äkki järgmisel aastal ollakse kuidagi paremini valmistunud," rääkis Hellerma eilsetest tänukõnedest.

Saatejuht kiitis ka Katariina Tamme, kes üksi eilse saate läbi viis. "Ma arvan, et see on tohutult keeruline ülesanne, mina ei oskaks küll seda praeguse seisu pealt teha, seal on vaja nii palju andeid ja väikeseid talente, et erinevaid olukordasid lahendada. Ma kardan, et mul võib ilmneda olulisi puudujääke," ütles Hellerma.

Kogemust televaldkonnas Hellermal aga jagub. Ta on töötanud muusikasaate "MI" toimetajana, kus on enda sõnul saanud õppida seda, kuidas mõelda kompositsioonile. ""MI" toimetus on olnud täiesti eriline ja fantastiline kogemus tegelikult. Ilma selleta ei oleks mul eriti šanssi teha "Plekktrummi" saadet. Ma olen olnud ka pikalt kultuurisaate "OP!" toimetaja, mis on andnud hea võimaluse kohtuda väga paljude inimestega kultuuri- ja ühiskonnaaladel. See on andnud tunnetust kultuuriväljast, inimestest ja inimhingedest, kes seal tegutsevad," selgitas Hellerma.

Ka saates "Plekktrumm", mille eest Hellerma eile preemia pälvis, jagub materjali ja inimesi, keda eestlastele tutvustada, tähtis on nad lihtsalt Eestimaalt üles leida. "Selle saate puhul on esimene instinkt see, et millal need inimesed otsa saavad. Tegelikult ei saa muidugi kunagi otsa, neid inimesi on väga palju ja enamusteni, ma tean juba ette, me ei jõua, puhtalt omaenda piiratuse ja nägemisvälja ahtuse tõttu," ütles Hellerma.

Toimetaja: Rutt Ernits-Sups

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: