Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Foto: ERR

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.

"Ringvaade" võttis pulkadeks lahti, mis ühe Eesti Laulu etteaste ülesvõtmise ja televaatajani toomise nii keeruliseks teeb.

Musting rääkis, et nad saavad artistidega alati enne esinemist kokku ja arutavad üksikasjalikult kõik etteaste elemendid läbi. Näitena kirjeldas Musting pikemalt Måns Zelmerlöwi esinemist Eesti Laulu finaalis.

"Nagu näha, tegemist on tõelise artistiga. Tal ei olnud mingit probleemi mängida täiel rinnal kaasa," kommenteeris Musting Zelmerlöwi esitus järgi vaadates.

Måns Zelmerlöwi numbri tegi eriti keeruliseks see, et kui teiste esinejatega sai Eesti Laulu meeskond teha 10-15 proovi, siis Måns jõudis Eestisse paar päeva enne finaalkontserti ja tema numbri ettevalmistamiseks oli vaid kolm proovi. Kohe pärast esimest neist oli selge, et midagi on väga valesti.

"Nii närvesöövat otseülekannet ma isegi ei mäleta, vähemalt enda seisukohast. Proovides me ei saanud pihta, et mis on valesti. Ta oli meile muusika ette saatnud. Me võtsime assistentide Krista Maajärve ja Mihkel Robamiga loo ette, taktid kirjutati välja. Ma küsisin Månsi käest, et ega sina ju ei eksinud. Ta ütles, et ei, ta tegi täpselt muusikasse. Ma vaatasin, et me ei saa ka eksida, me teeme ju täpselt sekundi järgi. Me oleme nagu robotid selle koha pealt. Aga siis me avastasime, et me kirjutasime loo välja muusika järgi, mis alguses oli saadetud, aga hiljem nad olid võtnud vahelt välja kaks takti, ehk see pani meie kogu järjestikuse rea nihkesse. Õnneks Mihkel Robam seda märkas ja samal ajal kui meil peaproov käis, püüdsin kõrval kaameraplaane ümber teha, et aru saada, kus me oleme," jutustas Musting.

Ta lisas, et veel 15 minutit enne eetrit istusid nad operaatoritega bussis ja panid meeleheitlikult kaadreid kirja.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: