Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kahe kuldse plaadi omanik Patune Pool: kui laval läheb sassi, siis ütlemegi, et läks sassi

Kuldse plaadi galal üllatas eduga koosseis Patune Pool, kellele ulatati uue tulija ja aasta ansambli tiitlid. Duo, mille moodustavad Sünne Valtri ja Edvin Petrov, tunnistasid, et olid tunnustuse üle väga rõõmsad.

"Üllatus oli loomulikult suur. Kui meile kutse tuli, helistasin ma kohe Sünnele, et kas ta on sellest juba kuulnud. Tegelikult üldse ei oodanud, et meid sinna kutsutakse või midagi sellist tunnustusena antakse," tõdes Petrov. Valtri lisas, et sõna "auhinnagala" kõlas juba väga uhkelt. "Rõõm on väga-väga suur, me oleme väga uhked selle üle, et meie töö on saanud mingisugusegi tunnustuse ja seda just Tallinna piirkonnas," rääkis naine Raadio 2 saates "Agenda".

Ansambel Patune Pool tuli kokku 2013. aasta sügisel ja avaldas möödunud aastal oma esimese albumi. Edvin ja Sünne kohtusid ühes pulmas, kus mees muusikat mängis. Pärast seda saadi uuesti kokku ja hakati muusikat looma. Duo saavutas kõigest mõne aastaga sellise edu, millest unistavad paljud artistid.

Bändi laulu "Sul vastan jaa" on Youtube'i vahendusel vaadatud lausa poolteist miljonit korda ning debüütplaati on müüdud kolme kuuga 2500 eksemplari. Edvin tunnistas, et kuigi nende muusikat raadiotes ei kuule, siis konkureerivatel kanalitel mängitakse neid sama palju kui tuntud Eesti muusikuid. Bändi populaarsus ei väljendu aga palganumbrites. "Rikkaks ei saa, aga ära toidab," tunnistas Valtri. 

Seda, kuidas sündis Patuse Poole nimi, oskavad muusikud seletada ühe jutuga. "Edvin hakkas tegema logo ja kuna see kujunes selliseks, et seal on ingel ja saatan koos, siis küsisime tuttavatelt head bändinime. Pakuti igasuguseid - Lilleke ja Kelluke," naersid bändiliikmed ja lisasid, et Patune Pool tuligi ühelt sõbralt.

Oma edu seletavad muusikud sellega, et püüavad fännidele väga lähedal olla. "Mina peaksin meie trumbiks seda, et me suhtleme selle inimesega, kes on meid tulnud kuulama, väga-väga vahetult. Me kunagi ei ütle ei, kui on vaja pilti teha, autogrammi anda või kallistada," rääkis Valtri.

Patuse Poole kuulajaskond jääb enamasti Lõuna-Eestisse - Petrovi sõnul tuleks Harjumaale piir peale tõmmata ja sealtpoolt edasi on nende turg. "Me käime küll Tallinnas, aga paaris üksikus kohas ainult esinemas. Pealinna inimeste peoharjumused on teistsugused kui lõuna pool ja muusikaline maitse kindlasti on teine. Siin ei lasta ennast niimoodi vabaks, kui seda teeb Lõuna-Eesti rahvas," rääkisid bändiliikmed.

Kuna Sünne ja Edvin elavad erinevates linnades, siis proove bänd ei tee, vaid kokku saadakse kontserdil. "Me oleme hästi lihtsad inimesed, kui lähebki lava peal sassi, siis me ütlemegi, et läks sassi ja teeme edasi," tõdes Valtri.

Oma lauluga kandideeriti ka Eesti Laulul konkursile, kuid poolfinaali paraku ei pääsetud. "Alguses oli nukker. Me ju andsime sada protsenti, öötunde läks selle laulu alla väga-väga palju. Edvin panustas stuudioaega nädal aega jutti, et seda järeltöötlust lool teha. Kui me saime teada, et me kukkusime väga napilt välja sealt, oli väga nukker küll," rääkisid bändiliikmed.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: