Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jääkarupäeval tutvustatakse Tallinna loomaaia karupoega

Täna ootab Tallinna loomaaed rahvusvahelist jääkarupäeva tähistama, et üheskoos uue kodu kerkimisele pilk peale heita ja kui õnneks läheb, siis ka kolme kuu vanust, kuid seni veel nimetut karupoega õueaedikus näha.

See on suur sündmus ka loomaaia jaoks, sest siiani vaadati karupere tegemisi vaid pesakaamera vahendusel. Alles eelmisel nädalal tehti karupojale kaitsesüstid ja määrati sugu. Sobiv poisslapse nimi leitakse käimasoleval nimekonkursil.

Jääkarude uus kodu peaks valmima sügisel, mil kogu loomaaia jääkarude pere põhjavärava lähistele uude kompleksi kolib. Maailma suurimad maismaakiskjad saavad lõpuks endale loomaaias elamisväärsed tingimused, kus on piisavalt ruumi nii liikumiseks kui ka ujumiseks. Külastajad aga saavad võimaluse loomade tegemisi nii maa peal kui vee all jälgida. Praegu elab loomaaias neli jääkaru - isane Nord, emane Friida, nende kolmeaastane poeg Nora ja möödunud aasta 26. novembril sündinud pisipoeg.

Jääkarupäev ajakava: 

12.00 Põhjaväravas uue polaariumi tutvustus - direktor Tiit Maran

12.30 Päev jätkub jääkaru aedikute juures

Jääkarude juures laulavad Taisi laulustuudio lapsed, zooloog Aleksei Turovski räägib jääkarudest loomaaias ja nende olukorrast maailmas. Seejärel on huvilistel võimalus minna loomaaia Veskimetsa radadele matkama või saata lapsed aardejahile koos looduskooli õpetajatega. Pärast edukat aardejahti viiakse lapsed keskkonnahariduskeskuse karu klassi meistedama.

Hiljemalt kell 15.00 on päeva programm lõppenud.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: