Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pihlamägi arvustas tänavusi finaliste ja hoiab pöialt Kerlile, Rasmusele, Koidule ning Laurale

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: ERR

Euroekspert Olavi Pihlamägi kommenteeris kõiki tänavusi Eesti Laulu finaliste ning tõi lemmikutena välja Kerli, Rasmus Rändvee ning Koidu ja Laura dueti. Pihlamägi lisas, et superfinaali pääseb siiski ka mõni värske artist, kes pole veel eurolaval esinenud.

Kerli etteaste puhul tõi Pihlamägi välja kütkestava show. "Ma ei salga, et minu üks pöial hoiab Kerli poole, aga ma ei ütle, mitmenda koha poole," rääkis Pihlamägi. Ta lisas, et Kerli näol on tegemist vaieldamatult ühe tuntuima Eesti artistiga laias maailmas. "Kahjuks pole ta nii tuntud Euroopas kuivõrd Ameerikas," rääkis Pihlamägi.

Kui Rasmus Rändvee loost Pihlamägi algselt suurt ei arvanud, siis lavashowd nähes tema arvamus muutus. "Kui ma nägin Rasmust juba esinemas, sain ma aru, et siin on olemas võimalus, et see läheb kindlasti poolfinaalist finaali ja ma arvan, et kui Rasmus, kellel gigasuure lava kogemus tegelikult puudub, kui ta kõik ilusasti sooritab, loodan, et tal läheb väga hästi," ütles Pihlamägi.

Lenna kohta arvab Pihlamägi, et sel korral ta ilmselt Kiievisse ei sõida. "Mul on Lennast natukene kahju, sest ta on olnud palju-palju paremate lauludega Eesti Laulu finaalis," arvas Pihlamägi.

Ariadne loo puhul hindab Pihlamägi selle rütmi, süütut esitust ja positiivsust, mida Eurovisioon vajab. "Ääretult sümpaatne noor neiu ja ma hoidsin nii meeletult talle esimeses poolfinaalis pöialt, et ta peab edasi saama," ütles Pihlamägi ning loodab, et Ariadne ei lõpeta pärast Eesti Laulu muusikaga tegelemist.

Ivo Linnale jätkus Pihlamäel vaid häid sõnu. "Mul on väga hea meel selle üle, et Ivo võttis ette ja tuli Eesti Laulule tagasi ja seda tõeliselt tugeva lauluga. Tegemist on väga rootsiliku lauluga nendest ilusatest 1970ndatest ja 1980ndatest," arvas Pihlamägi.

Elina Borni laul on Pihlamäe hinnangul rätsepatäpsusega paika pandud. "Miks ei võiks siis seegi lugu täna üllatada, aga ta ei peagi üllatama, sest ta tegelikult on juba üllatanud,"

Daniel Levi on Pihlamäe sõnul nagu laval vangis, kuigi tal on haruldaselt hea falsett. "See on nii puhas, nii mõjuv. Selles laulus on neid võimalusi tema jaoks natukene vähe. Ta on oma repertuaari salongilikumaks toonud," rääkis Pihlamägi.

Pihlamäe sõnul on tore, et tehakse ka sellist muusikat nagu Whogaux, Karl-Kristjan ja Maian, kuid pole ise sellise laulu sihtgrupp. "Ütlen täiesti ausalt, et see oli ainus lugu, mida mina poolfinaalist edasi ei tõstnud. Miskit on sellist, mis minule on selles loos harjumatu, ma ei ütle, et halb, aga ma jälle vaatasin suure huviga, kuidas meie artistid selle loo väga kõrgele tõstsid "Ringvaate" hääletuses," tõdes Pihlamägi.

Liis Lemsalu puhul tõi Pihlamägi välja, et blonde naisi on Eurovisioonil palju ning ei oska öelda, kas ta suurel lauluvõistlusel eristuda suudab. "Selles mõttes on see natuke nagu loterii, et ma teen naisartistile väga healaulu ja siis selgub, et neid naisartiste on Eurovisiooni laval nii palju, et püüa laval millegagi eristuda," ütles Pihlamägi ja tõi välja, et praeguseks on teada juba 15 naislauljat, kes eurolaval üles astuvad, enamik on neist heledate juustega.

Koidu ja Laura duetti peab Pihlamägi väga tugevaks, sest loo sõnum on väga arusaadav ning meloodia tugev. "See on samuti väga rootsilik, aga väga meeldejääv meloodia," lausus ta.

Pihlamägi, kes oli Eesti esimene Eurovisiooni kommentaator 1993. aastal Ljubljanas, tõdes, et naudib Eurovisiooni täiel rinnal. "Esimest korda, kui Eurovisioon minu jaoks jäädvustus oli aasta 1968, kui Cliff Richard laulis end teisele kohale looga "Congratulations"," tõdes Pihlamägi, kes hoiab ka sellele loole pöialt.

Ta lisas, et tema jaoks on olnud palju pettumusi Eurovisiooni võitude osas ning seda ka eelmise aasta võiduloo "1944" puhul, mis oli lihtsalt poliitiliselt õiges suunas. "Ka mina, kes ma olen teeninud Ukrainas sõjaväes, olen Ukraina suur fänn, aga olgem ausad, see laul, mis võitis, oli kõike muud kui Eurovisiooni võidulaul," rääkis Pihlamägi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: