Lapsi oodatakse multikaid tegema

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Multikate tegemine. Autor/allikas: Lauri Saluveer

4.-5. märtsil on lapsed, noored ja pered oodatud Nukufilmi Lastestuudiosse osalema festivalil Animalaine. MTÜ Nukufilmi Lastestuudio saab 15 aastaseks ning tähistab animatsiooni huviharidust ja laste loomingut festivaliga, kus huvilistel on võimalus osaleda töötubades, kohtuda filmitegijatega ja näha laste tehtud filme.

4. ja 5. märtsil on lapsed, noored ja pered oodatud Nukufilmi Lastestuudiosse osalema festivalil Animalaine. MTÜ Nukufilmi Lastestuudio saab 15 aastaseks ning tähistab animatsiooni huviharidust ja laste loomingut festivaliga, kus huvilistel on võimalus osaleda töötubades, kohtuda filmitegijatega ja näha laste tehtud filme.

Animalainel on rõhk ise tegemise kaudu animatsiooni maailma avastamisel. 4. märtsil toimuvad eelregistreerimisega 3D modelleerisime töötoad, joonisfilmi kunstniku ja režissööri Leo Lätti juhendatud joonisfilmi töötoad ja nukumeisterdamise töötuba, mis kõik on juba huvilistega täitunud.

Pühapäeval, 5. märtsil ootab festival peresid, lapsi ja noori kogu päeva jooksul ühinema mitmekesise programmiga. Eelnev registreerimine pole pühapäeval vajalik ja osalemine on tasuta. "Alustame päeva Animapesa töötoaga, kus alates nelja-aastased lapsed koos vanematega meisterdavad valmis väiksese multika," ütlesid korraldajad.

Kell 12 avatakse Nukufilmi Lastestuudio uksed kõigile ning oodatakse huvilisi olenemata vanusest päeva jooksul ühinema krokiide joonistamise, joonisfilmi, liivaanimatsiooni töötubade ja meisterdamise nurgaga ning õppima nuku animeerimist. Töötubadesse on oodatud nii koolieelikud kui koolinoored ja täiskasvanud.

Põnevust toovad juurde "Vanamehe multika" režissöör Peeter Ritso ja hinnatud nukufilmi režissöör Anu-Laura Tuttelberg, kes näitavad oma filme ja räägivad oma tegemistest lähemalt. Animalaine lõpetab koos festivaliga korraldatud gifivõistluse võitjate premeerimine ning laste tehtud filmide vaatamine. Animalainel on avatud ka Eesti animafilmides merd kujutavatest kaadritest. Festival toimub Eesti Kultuurkapitali ja Tallinna Kesklinna Valitsuse toel.

"Meie eesmärk on alati olnud tuua animatsiooni mitmekesise kunstiga tegelemine lähemale lastele ja noortele. Animalainel loodamegi avada uute huviliste jaoks animatsiooni teise külje alt, aga pakkuda ka midagi uut juba vanadele sõpradele. Eriti hea meel on, et seda võlu tulevad oma kogemuste kaudu avama ka noored filmitegijad Anu-Laura Tuttelberg ja Peeter Ritso. Loodame, et sellest tuleb põnev ja inspireeriv nädalavahetus," lisas Nukufilmi Lastestuudio üks asutaja Mait Laas.

MTÜ Nukufilmi Lastestuudio on loodud 2001. aastal OÜ Nukufilmi ja Eesti Joonisfilmi algatusel eesmärgiga pakkuda võimalust lastele ja noortele õppida animatsioonikunsti. Aastatel 2003-2014 viidi koostöös SA Tiigrihüppega (nüüd Haridus ja Infotehnoloogia Sihtasutus) läbi animatsiooni koolitusi üle 700 õpetajale, kellest mitmed alustasid oma animaringidega. Nukufilmi Lastestuudio huvikool tegutseb aastast 2006. Aastate jooksul on Nukufilmi Lastestuudio olnud koostööpartneriks mitmetel noortele suunatud animafilmi projektidel üle Eesti, näiteks Priit Pärna Animafilmifestival, Viljandimaa Animafilmifestival, Kuresaare Animapäevad jpm.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: