Laulukirjutajate laager tõstab fookusesse autorite emakeelse loomingu

Mikrofon
Mikrofon Autor/allikas: Harry Tiits

Aprilli lõpus algab Tartus rahvusvaheline loomelaager Nordic/Baltic Songwriters Summit, mis pühendub laululoojate professionaalsete oskuste arendamisele, seades fookusesse laulude kirjutamise autorite emakeeles.

Laagris sündinud laule tutvustatakse publikule workshop’i-laadsel esitluskontserdil 4. mail, mis on ühtlasi autorilaulufestivali Mailaul avapäev.

Loomelaagri algataja ja juhi Juhani Jaegeri sõnul on laagri üks eesmärke hoida popmuusikas kultuurilist mitmekesisust ning vältida anglikaniseerumit. "Inglise keele laialdase kasutamise asemel on tunduvalt värvikam on kirjutada laulule koos teisest keeleruumist co-writer’iga kohe mitmes keeles tekstid. See võimaldab laulul jõuda mõlema maa publikuni nende emakeeles," võttis Jaeger kokku projekti tagamaa.

Laagris kasutatavaks metoodikaks on voogkirjutamine koos soovitavalt teisest rahvusest co-writer’iga. Moderaatoritena löövad kaasa Annika Fehling (Rootsi) ja Brett Perkins (USA/Taani). Perkins, kes on korraldanud loomelaagreid Listening Room Songwriting Retreat juba üle 15 aasta, toob laagri juures esile vabanemise autori harjumuspärastest raamidest. "Co-writing avab laululoojale uusi perspektiive ja õpetab kohandama loomeprotsessi kaasautoriga," ütles Perkins.

Laager toimub Tartus 30. aprillist 4. maini. Registreerumise esimene voor on avatud 7. märtsini. Kevadel Tartus toimuvaga sarnased laagrid leiavad koostöös partnerfestivalidega aset ka Visbys 15.-17. augustil ja Kopenhaagenis 27.-30. augustil. Nagu Tartus, nii ka partnerlinnades järgneb laagrile autorilaulufestival.

Nordic/Baltic Songwriters Summitile panid 2015. aastal alusel kolm põhjala autorilaulufestivali – Mailaul, Visbyfestivalen ja Copenhagen Songwriters festival. Esimeses Tartus toimunud laagris osalesid laululoojad Taanist, Eestist, Suurbritanniast, USA-st, Rootsist, Norrast ja Ukrainast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: