Noortebänd 2016 võitja The Notes naudib kuulsuse vilju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muusikapäevadel esineb ansambel The Notes
Muusikapäevadel esineb ansambel The Notes Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Noortebänd 2016 tiitliga pärjatud ja rahva lemmiku auhinna koju viinud The Notes, punt, mis tuli kokku alles 2016. aasta alguses, on lühikese ajaga jõudnud väga palju ette võtta. Juba on antud välja plaat, tuuritatud üle Eesti ning peagi on algamas uue muusikavideo võtted.

Küsimusele, mis on nende jaoks peale Noortebändi võitu muutunud, vastasid bändiliikmed, et nüüd kutsutakse neid julgemalt esinema. "Konkursi tõttu on nimi The Notes inimestele tuttavam ja seetõttu tuntakse meie vastu rohkem huvi. Noortebändi heakskiidupitser annab inimestele teatud kindlustunde ja seetõttu ollakse julgemad meiega tutvuma ja ka esinema kutsuma," rääkisid bändiliikmed.

Kuna tegemist oli nende päris esimeste oma kontsertidega, oli värskelt välja antud EP "Lead My Mind" esitlustuuri eel Raplast pärit noormeestel kerge närv sees, kuid see kadus kiiresti. "Kontserdid läksid iga korraga aina paremaks. Igalt kontserdilt õppisime midagi uut ja kogu tuur oli väga kasulik meie edasiseks kasvuks bändina. Oleme tänulikud kõikidele, kes nendesse kontsertidesse mingil viisil oma panuse andsid," ütlesid bändimehed.

Bändiliikmed Markus, Helar ja Kõu elavad Eesti erinevates linnades, seega võib bändiproovide paikapanemine päris korralikku läbimõtlemist nõuda. Sellegipoolest on proovi tegemine noormeeste jaoks iganädalane nähtus ja bänditegemist kindlasti ei takista.

Noortebändi üheks auhinnaks oli muusikavideo. Bändi sõnul on hetkel  toimumas intensiivne ideede genereerimine ja läbirääkimised ning peagi algavad muusikavideo võtted.  

Noortele muusikutele, kes plaanivad samuti konkursile kandideerida, soovitab The Notes mõelda oma muusikale, bändi esteetikale, iseloomule ja jagatavale sõnumile. "Pühendage sellele mõtlemisele päris palju aega, see on väga oluline osa. Kui te olete leidnud oma erilised punktid, lihvige neid ja tooge need enda puhul eriti tugevalt välja. Tehke palju proovi ja esinege võimalikult palju, ükskõik kus ja mitme inimese ees, esinemine kujundab teid bändina suurel määral," tõdesid muusikud.

Kuid proovitegemisega samaväärselt oluline on The Notesi arvates ka bändiliikmete omavaheline sõprus. "Proovitegemise kõrvalt leidke ka aega, et lihtsalt koos elust ja muusikast rõõmu tunda," rõhutasid bändimehed.

Lisaks The Notesile on kõik Noortebänd 2016 finalistid peale konkursi lõppu edukalt Eesti muusikamaastikul tegutsenud. EP-d avaldasid ka Lepatriinu ja Charlemagne. Fuqtual andis välja videosingli ning tegeleb uue materjaliga. EiK avaldas muusikavideo ning peagi on ilmumas ka album. Nii finalistid kui ka poolfinalistid annavad regulaarselt kontserte ning figureerivad edetabelis Eesti TOP 7.

Noortebänd on Eesti suurim ja pikima ajalooga noortele muusikutele suunatud iga-aastane bändikonkurss. Konkurss täidab tähtsat rolli muusikakultuuri arendamises, toetades ja innustades osalejaid hästi muusikat tegema ja esitlema. Noortebänd 2017 demovoor avatakse juba 13. märtsil.   

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: