Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rasmus Rändvee teeks oma muusikaloomest telesaate

Eesti Laulu poolfinalist Rasmus Rändvee tunnistas, et tema finaali edasipääsust sõltub see, millal ta uue muusikaga välja saab tulla.

"Uusi tulemusi kuuleb juba väga varsti. Kindlasti mingit pausi tulemas ei ole. See, millal uus singel tuleb, on lähimate kuude küsimus. Mis seal salata, oleneb ka sellest, kui paljud raadiokuulajad ja inimesed võtavad laupäeval telefoni kätte ja helistavad minu numbrile. Kahtlemata muudab edasipääsemine ka minu ajagraafikut," rääkis Rändvee Raadio 2 saates "Draiv".

Muusik lisas, et naudib pärast Eesti Laulu akadeemiat koostööd erinevate heliloojatega. "Mina olen see bändimuusik, kes on kirjutanud pastakaga kuhugi paberinurgale sõnu, kus on matemaatikatöö enne ees. Olen bändiga vaikselt teinud muusikat. Samas on suur osa maailmast, kes toodab muusikat niimoodi, et saadakse mitmekesi kokku, igaüks annab oma parimad ideed ja sellest sünnib laul. See oli minu jaoks esimene kord ja üllatas mind nii positiivselt, et isegi kasutan kohe pärast seda laagrit oma muus muusikakirjutamises sellist meetodit," tõdes Rändvee.

Samas peab Rändvee sõnul olema koostöös hingamine ja sümbioos. "Saab telesaate teha, et Rasmus Rändvee kirjutab erinevate muusikutega muusikat. Mulle meeldib, igal inimesel on oma sõnum öelda, oma sound, iseloom ja kui sa lähed enda iseloomuga kohale, sul on mõte, et sa tahad sellist asja teha, siis on jube äge, et teised muusikud saavad maitsestada sinu muusikat, anda pipart ja soola," kiitis Rändvee.

Uut muusikat loobki Rändvee iseendale, sest Facelift Deeri projekt pakkis paraku kohvrid kokku. "Kuigi ma olen terve elu näinud, et ma jõuan mingilt maalt sooloplaadini, soolokarjäärini, ma olen sahtlisse muusikat kirjutanud aastaid, siis nüüd neid hakkab sahtli vahelt vähe kiiremini laiali pudenema," lausus Rändvee.

Eesti Laulul esineb Rändvee samuti oma sooloprojektiga ning looga "This Love", mille autoriteks on lisaks talle endale Ewert Sundja, Bert Prikenfeld ja briti-šoti muusik Stewart James Brock. Lavale läheb Rändvee aga nelja meestaustalauljaga. "Seekord läksid backid kõik meestena sisse ja tuli päris äge see kõla. Meil on väga testosteroonine ja mehine esitus," naeris Rändvee.

Ta lisas, et et kasutanud sihilikult legendaarseid taustalauljaid nagu Rolf Roosalu või Dagmar Oja. "Me tegime oma värgi, nägime päris palju vaeva sellega, aga ma arvan, et tulemus sai isegi huvitavam ja parem," tõdes Rändvee.

Rasmus Rändvee osaleb Eesti Laulu II poolfinaalis 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: