Erich Krieger soojendas "Sõbra laulu" sõbrapäeval üles ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Muusik Erich Krieger esitas sõbrapäeval legendaarset "Sõbra laulu" ja meenutas, kuidas laul koos Martin Müürsepaga selle linti laulis.

"Ma otsisin sinna kõva solisti. Mul oli alguses idee, et tuleb keegi teine, mul on koolitatud hääl ja ma vaatasin, et seda peab laulma inimene rahva hulgast, selline lihtne, et ta laulaks nii nagu inimesed seltskonnas. Selleks oli Martin ideaalne ja kui ma kuulsin teda laulmas, ta on meeletu muusikalembeline ja laulumaias, see oli tegelikult kingitus," meenutas Krieger "Vikerhommikus", miks just kuulus korvpallur loos kaasa teeb.

Laul valmis 20 aastat tagasi, 1997. aasta sügisel, kuid toona jäi pala salvestamata, sest Müürsepp oli korvpalliga hõivatud. "Ma olin talle truu, et teen just temaga selle loo valmis ja ei hakanud seda ise salvestama, et võtan kogu au enda peale," lausus Krieger.

"Sõbra laul" sai linti alles 1998. aasta sügisel. "Sellest ajast algas peale periood, kus kõik poisid, kes vähegi olid üle meeter 90, tahtsid kõik Martin Müürsepaks saada ja kes olid alla, tahtsid Erich Kriegeriks saada," naeris muusik.

Krieger paljastas, et see pole ainus laul, kus Müürsepp on kaasa löönud. Mehe repertuaaris on lausa kolm pala, kus korvpallur kaasa teeb. "Just tema lihtsus, omapära ja mõnu, tollal ma kasutasin tema populaarsust ära. "Sõbra laul" kujunes sõprade, sportlaste ja seltskonnalauluks, kus räägitakse lihtsast inimsuhtest," tõdes Krieger.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: