Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seekordne õpilasfirmade laat purustas rekordeid

{{1486825379000 | amCalendar}}
Õpilasfirmade laat 2017
Õpilasfirmade laat 2017 Autor/allikas: Pressimaterjalid

11. veebruaril avati Tallinnas Eesti õpilasfirmade laat, kus osales 230 õpilasfirmat, kellest kolmkümmend olid kohale saabunud välisriikidest.

2017. aasta Eesti õpilasfirmade laat toimus korraga nii Kristiine kui ka Rocca al Mare keskustes. Päeva jooksul selgitas Eesti tippspetsialistidest koosnev žürii välja kahe laada parima toote ja teenuse. Hinnati õpilasfirmade müügitehnikat ning boksikujundist ja tunnustati laada suurima käibe teinud õpilasfirmat.

Laadale on saabunud õpilasfirmad Belgiast, Moldovas, Rootsist, Soomest ja Lätist. Neist viimased kolm osalevad laadal lisaks ka Kesk-Läänemeremaade ühisõpilasfirmade programmi Central Baltic Enterprise without Borders raames. Need on õpilasfirmad, kelle juhtkond on kokku pandud mitme eri riigi noortest.

Lisaks on laadal suur hulk Ida-Virumaa JA Eesti ning USA saatkonna koostöös loodud inglisekeelses ettevõtlusõppe programmis osalevaid noori.

Laada avamisel esinesid Rocca al Mare keskuses kõnega USA suursaadik James D. Melville ning Riigikogu aseesimees ning JA Eesti õpilasfirma programmi vilistlane Taavi Rõivas, kes liitus ka laada žüriitööga. Kristiine keskuses võtsid sõna haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Mutli.

Sihtasutus Junior Achievement Eesti on 25 aastat olnud suurim ettevõtlushariduse pakkuja Eesti koolides. Ettevõtte programmide alusel omandab ettevõtlusharidust aastast rohkem kui 12 000 õpilast 184 Eesti koolis algklassidest gümnaasiumini.

Selgusid päeva parimad firmad

Eesti õpilasfirmade laadal, mis ühtlasi kandis ka Euroopa õpilasfirmade laada ja Marketplace 2017 Tallinn aunimetust, selgusid ka päeva parimad firmad.

Kristiine keskuses valiti kõige paremaks tooteks Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi noorte ÕF Lämp, kes toodab puidust valmistatud disainilampe.

Rocca al Mare keskusest pälvis sama auhinna ÕF Festera Hugo Treffneri Gümnaasiumist, kes pakub oma klientidele innovaatilisi biojäätmeid lagundavaid prügikaste.

Parima teenuse auhind läks Kristiine keskuses seekord õpilasfirmale Laps Kooli Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist, kes vähendab läbi iseloodud äpi lapsevanemate aega ja tipptunni ummikuid.

Rocca al Mare keskuses tunnustati sama preemiaga ÕF Crufty Tallinna Reaalkoolist, kes toob kunsti läbi enda loodud veebipoe koju kätte rohkemate inimesteni.

Parima müügipreemia pälvisid Kristiine keskuses õpilasfirma Natür Rakvere Reaalgümnaasiumist ning Rocca al Mares ÕF Portwa Tallinna 21. Koolist.

Stiilipreemia pälvisid õpilasfirma Leivapoisid Vanalinna Hariduskolleegiumist ning minifirma Unikad.

Parimateks rahvusvaheliseks Kesk-Läänemere maade õpilasfirmadeks valiti õpilasfirma U-cloud.

Lisaks jagati suur hulk eripreemiad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: