Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Enne ja nüüd: ERRi uudistemaja muutus kohati tundmatuseni

Uudistemaja ehk vana raadiomaja on läbinud põhjaliku uuenduskuuri.
Uudistemaja ehk vana raadiomaja on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Autor/allikas: ERR

Kreutzwaldi tänava raadiomaja ehk vana raadiomaja ehk nüüdse nimega uudistemaja avati pärast enam kui kümme aastat kestnud ehitustöid 1952. aastal. Selleks, et saada 2017. aastal koduks ERRi uudistetoimetustele, renoveeriti maja põhjalikult. Allolevatel fotodel on võrdluses kaks ajastut: 1950. esimeses pooles tehtud kaadrid ja 2017. aasta alguses tehtud pildid. Mõistagi ei näinud maja enne 2014. aastal renoveerimisse minemist välja selline, nagu 1950ndatel - nii mõnigi sisekujunduselement ja ruumiplaneering oli ümberehituste käigus kaduma läinud juba mitme aastakümne jooksul varem.

Fuajee on aastakümnete jooskul muutunud tunduvalt. Ümaratest sammastest on saanud kandilised, mõnda treppi ja ust ei ole enam olemaski. Külalisi tervitab ERR aga siiski samas kohas, kus vanastigi. Fuajees püüti viimase renoveerimise käigus jätta alles võimalikult palju säilinud algupäraseid detaile.

Raadiomaja kõige kuulsam koht oli ilmselt stuudio, milles salvestati ka kontserte. Stuudio on ka praegu kasutusel, esimese otseülekanne renoveeritud stuudiost tegi Raadio 2, kui korraldas seal Aastahiti auhinnagala.

2017. aasta pildil on akendest näha galeriid, mis viib uude raadiomajja. Galerii ehitati 1970. aastate keskpaigas koos uue raadiomajaga. 1952. aasta pildil nähtav trepp on alles, kuid see jääb 2017. aasta pildil nurga taha.

Toimetaja: Greete Palmiste, Siim Lõvi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: