ERR.ee video | Marko Reikop loodab Islandi või Moldova võitu Eurovisioonil ({{commentsTotal}})

Foto: Kairit Leibold/ERR

Juba 20 aastat Eurovisiooni vahendanud Marko Reikop tunnistas, et hoolimata üldisest arvamusest ei pea ta lauluvõistlust enda jaoks väga nauditavaks sündmuseks, sest tegemist on eelkõige intensiivse töönädalaga. Võitu loodab mees sel aastal aga Islandile või Moldovale.

"See on kõige raskem töönädal üldse mul kogu aastas, see on kõige pingelisem, Midagi nii rasket kui see nädal ei ole. Inimesed arvavad, et see on kohutav nauding, glamuur, muusikashow ja mõnu, see tegelikult on minu jaoks ääretult raske töö. Ma töötan kogu eelmise nädalavahetuse, kolm päeva jooksen kaameraga ringi, me teeme "Ringvaatele" materjale. Siis ma tulen tagasi, mul on iga päev "Ringvaate" saade ja üle päeva veel Eurovisiooni pikk otsesaade. Kui te peate seda kõike naudinguks, siis te pisut eksite," tõdes Reikop Raadio 2 saatejuhtidele.

Reikop rõhutas, et pole suur Eurovisiooni ekspert, kuigi sõidab tänavu juba 20. korda Eurovisioonile. "Ma olen täpselt samasugune ekspert nagu kõik Eesti inimesed, kes Eurovisiooni on vaadanud ajast, kui Soome televisioon seda näitab," ütles Reikop.

Reikop nimetab Eurovisiooni mänguks, mis paelub ka teisi riike peale Eesti. "Seda võetakse mujal ka tõsiselt, keegi ei taha oma riigiga häbisse jääda, kõik tahavad ikka esikohal olla ja võistlust uuesti korraldada," lausus ta.

Võistlus riikide vahel käib ka lava taga. Reikop meenutas, et eredaimat elamust on pakkunud Eesti ja Läti, kes jagasid ajakirjanikele tasuta õlut ja Türgi ilutulestik kestis lausa 20 minutit. Nänni jagamine on Reikopi sõnul aga soiku jäänud. "Kuna kulud on niigi väga suured ja kogu raha läheb visuaali peale, seda kõike näidatakse ekraanil. Seal kohapeal pole mingit erilist glamuuri," tunnistas Reikop.

Kuigi paljud eurolaulud Reikopile ei meeldi, hoiab ta pöialt Islandile ja Moldovale, sest nendesse riikidesse pole ta veel kunagi sattunud. "Ma hoian neile tõesti pöialt, aga nad ei ole vist veel laulu välja valinud," tõdes Reikop.

Eesti Laul 2017 finaalkontsert toimub 4. märtsil Saku Suurhallis, poolfinaalid aga juba 11. ja 18. veebruaril.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: