Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Kunst ratastel" hakkab taas veerema

Eesti kunstnik Alisa Vasina
Eesti kunstnik Alisa Vasina Autor/allikas: Slowball

Täna avatakse näitus, mis on avapauguks juba kolmandat korda toimuvale unikaalsele kunstiturunduse projektile, mis viib vanad hüljatud autod kokku andekate kunstnikega Eestist ja mujalt.

Täna, 3. veebruaril avatakse Eesti noore ja andeka kunstniku Alisa Vasina näitus, et tähistada innovaatilise rahvusvahelise kunstiturunduse projekti "Kunst ratastel" 2017. aasta hooaja algust.

Projekt ise on alguse saanud koostöös Kultuurikatlaga, kuid nüüdseks on see saanud isesesval tuule tiibadesse.

Projekti "Kunst Ratastel" eesmärk on filmiliku ja põnevaid juhtumeid täis road-trip'iga tuua tänavakunst nurgatagustest ratastele, sõidutada see läbi Euroopa ning legaalselt demonstreerida selle kunstivormi imetlusväärset olemust ja ambitsioone. Teisalt on soov tutvustada ebaharilikul moel noori andekaid artiste ning seda, mida neil maailmale pakkuda on. Nii saab aastal 2017 uue unikaalse kuue 25 kasutatud autot (paljudel juhtudel ka pääsu autolammutusest), millel on oma lugu, kuid veelgi põnevamad lood on rääkida projektis osalevatel kunstnikel endil.

Tänavu juba kolmandat korda toimuv Slowball algab 2. augustil Tallinnas, läbib viie päeva jooksul Soome, Rootsi ja saabub Ahvenamaale 5. augustil. Marsruudiks on Helsingi-Turku-Stockholm-Mariehamn. "Kunst ratastel" kulmineerub 6. augustil Ahvenamaal, kus Slowballi autodega sõitnud meeskonnad veedavad ühe lõõgastava päeva. Reisi jooksul toimuvad linnades "Kunst ratastel" näitused.

Päevi näinud Volkswagenid, SAABid, Fordid ja teistegi automarkide esindajad muutuvad läbi loovuse ja uuskasutuse iseseisvateks kunstiobjektideks - lõbusateks ja müstilisteks liikuvateks jutustusteks, kunstnike visiitkaardiks, mille nad oma käega on maalinud.

Esimeseks Slowballi "Kunst Ratastel" kunstnikuks valiti sel aastal noor andekas Eesti kunstnik Alisa Vasina, kes oma kaunite ja omapäraste maalidega osaleb edukalt ka regulaarselt toimuvatel Tartu noorte kunstnike oksjonil, kust nii mõnedki kollektsionäärid on tema teoseid enda kogusse ostnud.

Alisa auto on Slowball auto #32 Audi 80, millega on võimalik kohtuda 3. veebruaril kohvik Sõbrad ees.

Alisat inspireerivad jänesed, "Alice imdedemaal" ja kunst kui selline. Lewis Carolli muinasjutus "Alice imedemaal" pidasid tegelased igavesti pöörast teeõhtut. Alisa Vasina loodud muinasjutulised jäneste maalid ilmuvad Kohvik Sõbrad seintele, et pidada pöörast teeõhtut. Jänesed on pöörased, neil on erinevad kuvandid, koguni vastandlikud - jänes võib olla armas ja hirmutav, tark ja rumal, arg ja vapper, süütu ja ihar - ilmselt seetõttu on jänese kujund eriti populaarne tänapäeval pop sürrealistlikus maalis. Jänese kujund on läbi aegade olnud laialt levinud märk, iidsetes usundites oli jänese sümboolika oma olemuselt samuti mitmekihiline ja tähendusrikas. Näitusel saab näha Alisa Vasina pop sürrealistlikke maale jänestest. Nii nagu Lewis Carolli muinasjutus "Alice imedemaal" on valge jänese atribuudiks kell, on need ajanäitajad näitusel esindatud teoste lahutamatuks osaks.

Avalikud Slowball autode maalimise sessioonid toimuvad siis, kui ilmad soojemaks lähevad. Eeldatavalt mais, juunis ja juulis Tallinnas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: