Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" piletid on tänasest müügis

XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" pileteid saab osta täna alates keskpäevast.

"See on mugavam nendele, kes tulevad, ja hea uudis on see, et eelmüügis on hinnad odavamad kui kohapeal müügis. Seda strateegiat oleme aastaid kasutanud, sest keegi ei taha seista 20 000 inimesega sabas kui juba "Koitu" lauldakse," ütles laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juht Aet Maatee "Vikerhommikus".

Laulupeo kontsert toimub pühapäeval, 2. juulil pärast rongkäiku. Tantsupeo etendust mängitakse reedel, 30. juunil ja laupäeval, 1. juulil – kokku kolmel korral.

Seekordne laulu- ja tantsupidu on täis nooruse indu, sest laulupeol teevad oma dirigendidebüüdi 14 noort dirigenti ning lavale astuvad ligi 40 tuhat vabana sündinud noort. Laulupeo kontserdil kõlavad armastatud laulude "Ta lendab mesipuu poole" ja "Mu isamaa on minu arm", kõrval päris uute heliteostena näiteks Kadri Voorandi, Eeva Talsi ja Mari Jürjensi ning laulupeo ühe idee autori, Rasmus Puuri helilooming.

Kalevi keskstaadionil toimuv tantsupidu on inspireeritud Koidu ja Hämariku muistendist. Tantsijaid saadab elav muusika ning lavale ilmuvad noored peategelased – Koit ja Hämarik, kes teevad Vanaisa rollis Ivo Linna kõrval lavadebüüdi ning esitavad koos tantsupeoks kirjutatud uudisloomingut.

"Selle noortepeo väärtuskoodis on peidus põlvkondade pide. Juured ei kinnitu mulda iseenesest. Südametuli sünnib üheskoos hoides ning saab väe ühendkooride lõppakordina kõlavas Rein Rannapi ja Lydia Koidula teoses "Eesti muld ja Eesti süda"," ütles XII noortepeo eestvedaja Aet Maatee.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään" toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.

XII noorte laulu- ja tantsupeo etenduste ja kontsertide ajakava:
R, 30. juunil, kell 19.00 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil
L, 1. juulil, kell 13.00 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil
L, 1. juulil, kell 15.00 rahvamuusika kontsert (piletiteta) Kalevi staadioni lähistel
L, 1. juulil, kell 19.00 tantsupeo III etendus Kalevi staadionil
P, 2. juulil, kell 9.30 rongkäik
P, 2. juulil, kell 14.00 laulupidu Tallinna lauluväljakul

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: