Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuke aasta soosib ausaid ja töökaid

Äsja alanud kuke aastast käis "Prillitoosis" lähemalt rääkimas astroloog Taimi Uuesoo.

"Igaüks loob ise oma homse," rõhutas Uuesoo saates. "Tegelikult pole ennustamine üldse tänapäeva astroloogias oluline asi. Inimesed küll väga tahavad, aga eks see on seotud pigem hirmuga. Hirmuga muutuste ees, hirmuga tuleviku ees."

Uuesoo sõnul on astroloogia tegelikult eluabi õpetas. "Tänapäeva astroloogias ennustamist ei peeta üldse mitte heaks tooniks, pigem me räägime kalendri vaatamisest," selgitas ta, et see on lihtsalt täiuslikum kalender, kus näeb rohkem aastaaegu ja teemasid.

Kui sünnikaardi järgi inimesele siiski tulevikku ennustada, ei pea Uuesoo kuidagi õigeks kellegi hirmutamist või negatiivsest rääkimist.

Mida alanud kuke aasta endaga kaasa toob, on astroloogi sõnul raske öelda. "Inimene on ise loonud, oma elu siiamaani elanud ja loonud eeldused selleks, et ta aasta tuleks hea. Aga mida tähele panna selles aastas ja missugune selle aasta iseloom on idamaade järgi, see on tõepoolest mõttekas isegi tähele panna," andis Uuesoo nõu.

Kuke aasta kohta öeldakse, et õhus on eelkõige kuke iseloomu teema. "Kukk, nagu me teame, linnuna ongi sõjakas ja pretensioonikas," selgitas Uuesoo, lisades, et kukk on ka väga sirgjooneline ja aus. Kukk on edukas oma territooriumi kaitsmisel, nii riikide kui ka inimese tasandl. "Kui kaitsed oma, oled sa edukas, aga kui sa lähed võõra vastu, ei pruugi sa üldsegi edukas olla," pani Uuesoo südamele.

Kindlasti peaks tuleval aastal vältima sõjakust ja valet. "Ausus, otsekohesus ja sirgjoonelisus võib viia sihile. Ei tasu sõimelda, kakelda, nii et suled lendavad, aga ennast kaitsma peaks kindlasti." Uuesoo sõnul tuleb esile ka töökus ning laiskus pole sel aastal sobilik.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: