Rootsis eksponeeritakse eestlaste korraldatud näitusel Põhjamaade moeillustratsioone ({{commentsTotal}})

Laura Laine töö
Laura Laine töö Autor/allikas: Pressimaterjalid

Laupäeval avatakse eestlaste korraldatud rahvusvaheline näitus "Uus Põhjamaade moeillustratsioon" Rootsis Boråse tekstiilimuuseumis. Viiest riigist pärit 20 kunstniku loomingu väljapanek on avatud maikuu keskpaigani.

"Kutse eksponeerida näitust Boråse tekstiilimuuseumis tuli väga positiivse üllatusena," sõnas näituse korraldaja Helen Saluveer. "See on suurepärane finiš ligi kolm aastat tagasi alguse saanud projektile, mille raames on moeillustratsioone esitletud Tallinnas, Thbilisis, Pärnus, Budapestis, väiksemas mahus ka Helsingis ja Washingtonis."

Näituse kuraatori Toomas Volkmanni sõnul on viimased kümmekond aastat moeillustratsiooni jõuliselt kunstiteadlaste ja -galeriide huviorbiiti tagasi toonud. "Moeillustratsioon on väga põnev kunstižanr, mis on jäänud truuks ürgselt käelisele oskusele," kinnitas Volkmann. "Rootsis on eksponeeritud väga erinevaid tehnikaid viljelevate kunstnike tööd, mis annavad suurepärase ülevaate selle žanri erinevatest stiilidest ja suundadest."

Näitusel osaleb 20 kunstnikku: Marju Tammik, Anu Samarüütel, Britt Samoson ja Kätlin Kaljuvee Eestist, Laura Laine, Annu Kilpeläinen ja Riikka Sormunen Soomest, Cecilia Carlstedt, Stina Persson, Daniel Egneus, Sara Andreasson ja Liselotte Watkins Rootsist, Naja Conrad-Hansen, Mia Marie Overgaard, Mads Berg ja Lisa Grue Taanist ning Esra Roise, Natalie Foss, Magnus Voll Mathiassen ja Hans Christian Oren Norrast.

Näitus jääb Boråse tekstiilimuuseumis avatuks 14. maini.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: