Eesti rahvastikuregistrisse kanti esimene samasooline perekond

Foto: ERR

Hiljuti lõi Tallinna ringkonnakohus pretsedendi, mille tulemusel kantakse Eesti rahvastikuregistrisse esimene välisriigis sõlmitud samasooliste abielu. Perekond Joorits on tänaseks tõepoolest registrisse kantud ning "Ringvaates" rääkisid nad nii enda suhtest kui ka üldisemalt armastusest.

"Ma olen olnud Eestis ära kolmkümmend aastat," ütles Ats Joorits "Ringvaates" ja lisas, et kõigepealt elas ta kümme aastat Rootsis, siis dekaadi Ameerikas ja nüüd on ta juba üksteist aastat töötanud Tallinkile, mis tähendab, et pool aega on ta Rootsis, pool aega Eestis.

Üheks Eestist lahkumise põhjuseks pidas Joorits seda, et Eestis oleks tal homoseksuaalse inimesena olnud raske elada. "Ma oleksingi jäänud ilmselt elama nagu teises minas, kui ma poleks siit ära läinud," sõnas ta ja selgitas, et rahvastikuregistris pidi ta enne samasoolise abielu kehtestamist tühistama enda endise abielu naisega. "Elu käib keerde mööda, sa kasvad ja arened ning saad mingil hetkel aru, et see, mida noorena rääkisid, et pea enam absoluutselt paika," kinnitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: