Nicaraguas käinud filmimehed jagasid reisimuljeid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna hilisõhtul kell 23.10 on sarja "Meie maailm" raames ETV ekraanil dokumentaalfilm "Läbilõikamine". Filmi autorid rääkisid "Ringvaates", mida nad Nicaraguas filmides kogesid.

2013. aastal sõlmisid Nicaragua võimud Hongkongi ettevõttega HKND lepingu, mis lubab läbi viia maailma ajaloo suurima kaevetöö – kaevata läbi riigi 277 kilomeetri pikkune laevakanal, mis ühendaks Vaikset ja Atlandi ookeani. "Läbilõikamine" ("Cutting Through") toob vaatajani lõike Nicaragua kanali vastaste võitlusest nii riigikorra, demokraatia, eraomandi, sõnavabaduse kui ka inimõiguste eest.

Filmi autor Sander Loite ütles, et idee Nicaraguas filmi teha tuli režissöörilt Ove Musting, kes eelpool kirjeldatud probleemi ühte ajakirja lugedes avastas.

"Sellest naljalt Eesti meedias ei kuule. Ma pole siiani lugenud ühtegi artiklit, mis oleks rääkinud, et Nicaraguasse plaanitakse maailma kõige suuremat laevakanalit," sõnas Loite.

Filmitegijad rääkisid, et neid hoiatati eos, et kõik ajakirjanikud, kes kõnealuse teema vastu natukenegi huvi tunnevad, saadetakse kohe riigist välja, sest tegemist on ikkagi politseiriigiga.

Saatekülalised ütlesid, et pool Nicaraguast on tsiviliseeritud ning poole pealt kaob kõik. Teed lihtsalt lõpevad ära. Hügieenivõimaluste puuduse ja metsikute olude tõttu kimbutasid filmitegijaid ka tervisehädad.

Muu hulgas tõi Sander Loite enda teadmata elusolendeid üle piiri Eestisse.

"Lihasööjakärbes oli suutnud minu riiete peale muneda. Need munad lähevad inimese naha alla ja seal olid koorunud vastsed," kirjeldas Loite.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: