Galerii: "ENSV" alustab kümnendat hooaega

12. jaanuaril läheb eetrisse retrosarja "ENSV" kümnenda hooaja esimene osa. Juubelihooaja tegevus toimub 1988. aasta augustist 1989. aasta augustini. Selle aja sisse jääb rohkelt ajaloolisi sündmusi, mis puudutasid meid kõiki ja mille tulemusel saame praegu elada Eesti Vabariigis. Väga paljude sündmuste ette võis toona kirjutada sõna "esimene".

"ENSV" käib ära esimesel Rock Summeril, valib esimest korda sotsialismiajal Eestile missi ja peab esimest korda ENSVs ametlikult jõule. Napi aasta sisse jääb ka massiüritus "Eestimaa laul", sinimustvalge heiskamine Pika Hermanni torni ning loomulikult ajalooline Balti kett.

Paralleelselt poliitiliste sündmustega katsuvad oma eluga toime tulla ka "ENSV" tegelased. Kaire ja Paavo klaarivad omavahelisi suhteid, mis on kohati väga heitlikud. Tüdrukut painab eelmise hooaja viimases osas korraldatud disko ning see, et ta ei mäleta, mis seal täpselt juhtus.

Ats on pärast täiskasvanud poja avalikkuse ette toomist ebalev, lisaks ei suuda ta kohaneda kiiresti muutvate ühiskondlike oludega. Seetõttu teeb ta mitmeid teisi tõsiselt üllatavaid otsuseid.
Jätkuvad lahingud kahel pool poliitilist rinnet – kui Sirje, Helmi ja Aadu ajavad omal moel Eesti asja, siis Aino ja tema miilitsast poja pruut Anneli töötavad sellele vastu. Jüri üritab aga selles võitluses ellu jääda ja teha samas õigeid otsuseid.

Baarmen Illar üritab ajaga sammu pidada ning hoida "Kukekest" endiselt atraktiivsena. Olude sunnil toimub muudatusi ka baari kaadripoliitikas. Uuest küljest näitab end ka Atsi poeg Mait.
Endiselt tekitab aeg-ajalt segadust eraettevõtjatest paar Mai ja Kęstutis.

Sari "ENSV" on eetris neljapäeviti kell 20:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: