Eestlasi oodatakse pildile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Repro PM/Scanpix

Fotograaf Kaupo Kikkas otsib sadu eestlasi, keda projekti "Saja lugu" raames pildistada.

"Neid on juba omajagu pildistatud ja olemas, aga meil on siiski vaja veel-veel ja veel, et saaks valitseda demokraatia ja ka Eesti kaugemad maanurgad saaksid inimeste näol esindatud," rääkis Kikkas "Vikerhommikus".

"Saja lugu" on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiv poeetiline koondportree Eesti inimestest. "Selle mõte on see, et me valime ühe geograafgilise ühiku, mis antud juhul on Eesti, ja püüame leida vabatahtlikkuse alusel suure hulga inimesi, kes tahaksid selles portreeprojektis osaleda. Kataksime ära nii geograafiliselt kui ka rahvastiku mõttes võikalikult laia valimi nendest inimestest, kellest tuleb väga ilus raamat," kirjeldas Kikkas üritust.

Fotoprojektiga võivad liituda kõik soovijad ning juba on esindatud paljud vanusegrupid ja maakonnad. Praegu on Kikkase sõnul puudu aga Hiiumaa ja Lõuna-Eesti maakondade inimestest. "See projekt ei otsi missikandidaate või ilusaid ja väga erilisi inimesi. Me oleme kõik ilusad ja kõik erilised," ütles Kikkas, kelle sõnul võivad kõik osalemiseks soovi avaldada.

Pildistamiseks saab end kirja panna SIIN.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: