Aasta pressifoto ja -video konkursile saabus 991 fotot ja 57 videot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaotatud sõda
Kaotatud sõda Autor/allikas: Priit Simson/Eesti Päevaleht)

Aasta pressifoto ja aasta pressivideo konkursile esitas oma töid 58 erinevat autorit. Kokku laekus konkursile 673 tööd.

Nendest fototöid oli 616 ja pildifaile koos fotoseeriatega 991. Fotod kandideerivad neljas erinevas kategoorias: uudis, olemus, sport ja portree ning võidutööde hulgast valitakse Aasta Pressifoto 2016. Kõige enam esitati fotofaile olemusfoto kategoorias, kokku 195 tööd, 41 erinevalt autorilt.

Aasta pressivideo konkursile laekus 57 võistlustööd ning videote arv on tänavu jäänud samale tasemele võrreldes eelmise aastaga. Tööde hulk on muus osas sarnane varasematele aastatele, mil autorite ring on olnud umbes sama – fotosid (koos fotogaleriidega) on kogunenud tuhande ringis.

Aasta pressifoto konkurss on ainus Eesti pressifoto konkurss, kus valitakse nii teravaimad uudisfotod kui ka kõnekamad portreed ja olemusfotod. Samuti on kategooria spordifotodele. Konkursi korraldajad on Eesti pressifotograafide liit (EPFL) ja Eesti ajalehtede liit (EALL).

Tööde hindamiseks koguneb viieliikmeline žürii juba järgmisel nädalal, 9. jaanuaril. Žürii esimees on Eesti ajalehtede liidu liikmeslehtede esindajana Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. Eestist on fotosid hindamas fotograaf Raigo Pajula ning "Ringvaate" reporter Jüri Muttika. Välismaised žüriiliikmed on seekord Läti dokumentalistika fotograaf ja lektor Andris Kozlovskis ning Soome pressifotograaf Kaisa Rautaheimo.

Aasta pressivideo valitakse tänavu kolmandat korda. Video on ajakirjanduslik uudis või olemuslugu, valimine toimub ühes kategoorias. Videožürii koguneb jaanuari lõpus. Preemia Aasta Pressivideo 2016 antakse üle koos Aasta Pressifoto 2016 auhindadega.

Võitjad kuulutatakse välja koos teise Eesti ajakirjandusauhindadega märtsi alguses toimuval pressiballil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: