3000 töötundi ja 140 kilomeetrit lõnga: mees kudus 160-ruutmeetrise Eesti lipu

Foto: Valtrik Pihl

Helsingis elav eestlane Valtrik Pihl kulutas kolm aastat ja kümme kuud, et kududa 160-ruutmeetrine Eesti lipp. 2016. aasta viimasel päeval sai näputöö valmis.

"Ma üritasin, et nüüd lõppeb aasta ja jõuan ka oma näputööga ühele poole, mis mul oli algselt plaanitud viis aastat, et täpselt Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmis saada," rääkis Pihl "Vikerhommikus".

Pihl tõdes, et kui midagi ette võtab, proovib ta selle ka ruttu valmis saada. "Päevas ikka pluss miinus kolm tundi läks kudumisele aega. Mul oli oma taktika, et 500 silma, siis oli väike kohvipaus ja siis jälle 500," kirjeldas Pihl oma tehnikat.

Pihl meenutas, et kudumise ajal läks aeg-ajalt ka sassi ning pere koer harutas oma jalgadega kudumi tihti lahti. "Eks ma karistasin iseennast, miks ma ei pannud vardaid niimoodi kinni, et ta lahti hakkas hargnema," rääkis mees.

Lipu kudumist alustas mees 2013. aasta vabariigi aastapäeval ning tegi näputööd oma korteris. Praegu asub hiiglaslik lipp laos. "Seda ma kudusin kahetoalise korteri suures toas. Meil oli 31. suur pidu, naisel oli rõõmu kui palju, et sai sellest lahti ja eks mul endalgi. Seda sai kootud praktiliselt iga päev, ta tekitas ikka päris ohtralt seda tolmu," ütles Pihl, kes kiitis, et tal on tubli naine, kes pidas vastu. "Ükski normaalne meesterahvas sellise asjaga ei tegeleks ega hakkakski tegelema, aga pidas vastu ja nüüd on ta tehtud. See pole midagi keerulist, igaüks saab sellega hakkama, vähe tahtejõudu on vaja ja vastupidavust," lausus Pihl.

Mees naeris, et tunnebki nüüd, et midagi on toas hoopis puudu. "See oli nagu väikese lapse kasvamine, kes nüüd 31. detsembril sai nelja-aastaseks," naeris Pihl, kes kulutas lipu peale 3000 töötundi ja 140 kilomeetrit lõnga. Hiiglaslik lipp läks maksma umbes 4000 eurot ning peaks Pihli plaanide järgi jõudma ERM-i.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: