Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti jäi Aserbaidžaanis Alijevi mälumänguvõistlusel napilt teiseks

Eesti alistas järjekordse vastase
Eesti alistas järjekordse vastase Autor/allikas: youtube

Eesti võistkond saavutas Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijevi nimelise mälumängu Brain Ring III karikavõistlustel Venemaa järel teise koha.

Sügisel Bakuus toimunud rahvusvahelisel karikavõistlustel osales kokku 12 võistkonda 11-st riigist ning kuni lõppvõistluse tele-eetrisse laskmiseni 25. detsembril kohustusid osalejad tulemusi saladuses hoidma.

Karikat püüdlesid Iisraeli, Kasahstani, Eesti, Ukraina, Saksamaa, Tšehhi, Venemaa, USA, Valgevene, Usbekistani ja kaks kohalikku võistkonda.

Eesti võistkond pidas loosi tahtel duellid Ukraina, Saksamaa ja Tšehhi võistkondadega ning pääses neid võites finaali, kus vastaseks oli loosimisel teiste osalejatega võistlustee läbinud Venemaa.

Seisus 1:1 tuli võitja selgitada välja lisaküsimusega, millele Venemaa võistkonnal õnnestus reageerida kiiremini ning kuna nende vastus oli õige, siis jäi Eestile teine koht.

Eesti võistkonna kapten oli Andrei Korobeinik ning võistkonda kuulusid Valeria Müürsepp, Hugo Tang, Hannes Rumm, Maria Popova ja Mihhail Onohhov.

"Osaleme juba teist korda, eelmisel aastal oli meil veidi teistsugune tiim (kaasa lõi näiteks Jaan Allik) ja läks samuti suhteliselt hästi - jõudsime poolfinaali, avamängus võitsime kohaliku tiimi, kes alustas turniiri põhifavoriidina, see oli terve võistluse üks tippsündmustest. Sellele järgnes võit USA üle. Saadet näitab kohalik riigikanal õhtuti, seda vaatab paar miljonit televaatajat, seega seekord tunti meid juba Bakuu lennujaamas ära," rääkis Korobeinik.

Korobeiniku sõnul on võistluse formaat väga lahe ning pinge oli laes - saate küsimused on üldjuhul sellised, et vastust ei pea teadma, vaid selle saab välja mõelda.

"Vastuse väljamõtlemise kiirus ongi oluline, kuna pead vastama vastasmeeskonnast kiiremini. Meie trumbiks oli seekord väga ühtne tiim, kõik andsid oma panuse. Alustasime mängu küll autsaideri rollis, aga võitsime üheksast mängust kaheksa, kaotades vaid esimese finaalmängu Venemaale," märkis ta.

Korobeiniku sõnul on objektiivselt Venemaal tugevam tiim, Venemaa parimad mälumängurid koos, aga Eesti võit oli väga lähedal.

"Jube kahju oli turniiri viimasele küsimusele "nuppu kaotada" - vastus oli kohe laual, kuid venelased olid grammi võrra kiiremad. Loodame, et järgmine kord läheb paremini," ütles Korobeinik.

Vaata finaalmängu SIIT.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: