"Entel-tenteli" laulud lähevad minituurile ({{commentsTotal}})

"Entel-Tentel" Autor/allikas: ERR

Entel-tenteli lastelaule teavad tänased lapsed ja nende vanavanemad. Tänasest algab Entel-tentel koguperekontserdi tuur. Esimene kontsert toimub juba täna 26. detsembril kell 18 Tartus Vanemuise Kontserdimajas, järgmine kontsert 28. detsembril Pärnu Kontserdimajas ning lõppkontsert 29. detsembril Tallinnas Estonia Kontserdisaalis. 

Lõppkontserdil teevad kaasa ka 46 aastat tagasi Estonia laval esinenud ETV saateansambli väärikas eas pillimehed ja Entel-tenteli toonased laululapsed Kadri Hunt, Aet Ratassepp, Katrin Puur, Anu Sepp jt, kes just laulsidki "Entel-tenteli" laulud eestlaste südamesse.

"Tänased emad-isad ja vanaemad-vanaisad mäletavad, kuidas 1970ndatel naelutasid kogu rahva telerite ette võluvad väikesed laululapsed," ütles Hendrik Agur, Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor, kes on ühtlasi "Entel-tenteli" tuuri korraldaja ja saateansambli kontrabassimängija. "Oli Horoskoobi kõrgaeg ning lapsedki laulsid täiskasvanute laule. "Entel-tenteli" laulukonkurss andis tõuke toonastele heliloojatele, et luua korraga palju vahvaid lastelaule. Need laulud on jäänud kõlama tänaseni ning ka tänased lapsed laulavad neid meelsasti, sest laulud on toredad ning seaded oivalised."

Saateansambel on vanamoeline: flöödid, klarnetid, saksofonid, fagott, ksülofon ja vibrafon, trumm, klaver, viiulid, tšello ning kontrabass. Selline klassikalise ansambli kooslus on tänapäeval luksus, kuid saab olema kontserdi kõlapildis kirsiks tordil. Ansamblis mängivad Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased 4.-12. klassidest, kellel on lisaks ka muusikaline haridus omandatud või omandamisel.

Laululapsed on valitud Gustav Adolfi Gümnaasiumi 1.-3. klassi õpilaste, Gustav Adolfi Muusikakooli ja Gustav Adolfi Koolituskeskuse eelkooli õpilaste seast.

Kirsti Kuusk, "Entel-tenteli" kunagine laululaps, kes elab täna Ameerika Ühendriikides Bostonis, kommenteeris: "Mind rõõmustab väga, et Entel-Tenteli laulud on ka täna lastele jätkuvalt armsad! See ei üllata mind, sest need laulud olid tõesti fantastilised ja nendes oli midagi igavest, midagi, mis puudutas ja puudutab iga last. Ja ka lapsevanemat kui endist last, sest mingis mõttes me jääme ju alati lasteks. Need laulud on lapse universumist, kõigest sellest, mis ümbritseb last ja millel on lapse jaoks suur tähtsus : päike, kodu, ema, puud ja põösad, lilled ja lemmikloomad, mängud, rõõmud ja mured. Need on püsivad väärtused, mis moodustavad just selle vundamendi, mis tagab meile kindlusetunde ning positiivse ellusuhtumise - mis omakorda on ju niivõrd tähtis iga inimese elus."

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: