Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Jõulutunnelis" koguti liikumispuudega inimeste treeningsaalide ehitamiseks 217 941 eurot

{{1482659220000 | amCalendar}}
Jõulutunnel
Jõulutunnel Autor/allikas: ERR

ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" oli tänavu pühendatud liikumispuudega inimestele. Eesmärgiks oli koguda raha tipptasemel ja spetsiaalselt liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaali sisseseade ostmiseks.

26. detsembri õhtuks, kui numbrid suleti, oli kogutud 215 400 eurot. Lisaks oli ELIL arveldusarvele kantud 2541 eurot - kokku siis 217 941 eurot.

"Jõulutunneli" meeskond lootis, et raha koguneb nii palju, et saaks avada kaks treeningkeskust - ühe Põhja- ja teise Lõuna-Eestisse. Auli Lõoke kinnitab, et treeningsaalid tulevad - nii Tallinna kui ka Tartusse. Kokku on mõlema treeningsaali sisustamiseks vaja 230 000 eurot. 

"Liikumis- ja treenimisvõimalused on meile kõigile väga olulised. Nii ka liikumispuudega inimeste puhul. Paraku on nende treenimisvõimalused piiratud. Ratastoolis pole võimlik kasutada tavapäraseid jõusaaliseadmeid. Samuti puudub võimalus treenida väga väikeste koormustega, nagu need inimesed sageli vajavad," ütles Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu rehabilitatsioonikeskuse juht Piret Vahula.

Kõik soetatavad seadmed on arendatud ja konstrueeritud erivajadusi ning taastusravispetsiifikat silmas pidades. Arvestatud on ka nendega, kes on sunnitud olema ratastoolis.

Liikumispuue võib tabada igaüht meist, vanusest hoolimata. Olgu selle põhjuseks siis infarkt, insult, neuroloogilised haigused, Sclerosis Multiplex, selja- ja peaajutraumad, olme- või tööõnnetused. "Jõulutunneli" kogutud annetuste abil sisustatud treeningsaali saavad kasutada kõik, kellel selleks vajadus. Füüsiline treening kogenud terapeudi juhendamisel aitab oluliselt kaasa nende inimeste liikumise paranemisele.

"Jõulutunnel” oli eetris jõulu esimesel pühal, 25. detsembril. Pikk saatepäev algas kell 10 ning eetris oli kogu päeva jooksul mitu otsesaadet, ühtekokku viis tundi.

"Jõulutunneli" saatejuhid Piret Järvis ja Urmas Vaino kutsusid otsesaatesse külalisi, et rääkida heategevusest ja aasta õnnestumistest, aga ka liikumispuudega inimeste probleemidest.

"Jõulutunnel" tõi eetrisse ka kaks erilist kontserti Nigulistest. Esimese kontserdi andis Collegium Musicale. "Jõulutunneli kirikukontserdil" esinesid populaarsed Eesti muusikud, nende seas Tanja, Birgit, Pearu Paulus, Kalle Sepp, Hanna-Liina Võsa jt.

Annetustelefonid olid avatud alates 21. novembrist 26. detsembri südaööni.

Tänavu ühines "Jõulutunneliga" ka Raadio 2. Aastahiti hääletusnumbrit valides said helistajad öelda oma tänavuste lemmiklugude nimed ning annetada ühtlasi "Jõulutunneli" heaks 5 eurot.

Televaatajate annetuskõnesid vahendasid Telia Eesti, Elisa, Starman ja Tele2 ilma teenustasuta.

"Jõulutunneli" režissöörid on Maire Radsin ja Marek Miil, videorežissöör Aile Ellmann, toimetaja Marika Kaasik, assistendid Dmitri Hljupin ja Vladlen Pobjaržin, muusikatoimetaja Kaia Häelme, kunstnik Ivi Piho, juhtoperaatorid Tarmo Korol ja Raul Priks, produtsendid Ene-Maris Tali ja Ruth Alaküla. 
 


Eelmisel aastal kogus "Jõulutunnel" Eesti Vähiliidule 312 628 eurot, mille eest osteti kaks mobiilset kabinetti - üks nahavähi ja teine eesnäärmevähi varajaseks diagnoosimiseks..

2014. aastal kogus "Jõulutunnel" Lastekaitse Liidule 144 895 eurot ning selle eest toetati vähekindlustatud perede laste huviharidust. 2013. aastal kogus "Jõulutunnel" televaatajate abiga Toidupanga tegevuse toetamiseks 208 154 eurot.
 
2012. aastal oli tähelepanu all intellektipuudega noorte ja nende perede eluolu ning koguti Päikesekodu toetuseks 202 000 eurot.

"Jõulutunnel 2016" partner on Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit. Annetusi toetuseks võib teha Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu annetuskontole EE512200221030393016 ja selgituseks tuleb kirjutada "Jõulutunnel".

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael, Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: