"Pealtnägija" ohjad võtsid üheks saateks üle tuntud Eesti inimesed ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"Pealtnägija" võttis eeskuju National Geographicust, kes tegi koostöös Leonardo DiCaprioga dokumentaalfilmi, ning andis aasta viimases "Pealtnägijas" juhtohjad Evelin Võigemastile, Nele-Liis Vaiksoole ning Piret Krummile.

Evelin Võigemast: sa räägid nagu naine naisega

Kristjan Pihl selgitas "Ringvaates", et tema uuris koos Evelin Võigemastiga narkopoliitikat ning keskendus eriti just fentanüülile, kuna Eestis on umbes 10 000 süstivat narkomaani. Evelin Võigemast tõdes, et Eesti narkosõltlase elu on keeruline, kuna keegi ei taha sellest probleemist kuulda ega sellega tegeleda. "Üks naine, keda me intervjueerisime, oli koos lapsega ning ta kinnitas, et on hetkel asendusravil ning narkootikumist puhas," ütles näitleja ning kinnitas, et ta sai rääkida temaga nagu naine naisega. "Teine intervjuu oli aga eriti nägusa noormehega, kes oli pärit heast perest ning kes oli äärmiselt sümpaatne, kuid tema suitsetas meie jutuajamise ajal fentanüüli," tõdes ta. "Sellisel hetkel saad aru, et tema on ka inimene, mitte anonüümne narkomaan."

Samuti tõi Pihl välja, et eksperdid ning poliitikud leiavad, et Eestis peaks seda ravi oluliselt muutma. "Uus suund peaks olema see, et Eesti riik varustab sõltlasi heroiiniga," selgitas ta ja ütles, et uuringud ja kogemused näitavad, et see toimib.

Nele Liis Vaiksoo kartis, et nutab kogu loo aja

Nele-Liis Vaiksoo tegi "Pealtnägijasse" loo vastsündinute intensiivravi osakonnast, kuhu satuvad enneaegselt sündinud beebid. Anna Gavronski selgitas, et tegu on Vaiksoo jaoks isikliku teemaga, kuna lauljanna ise on selle 13 aastat tagasi läbi elanud. "Ta oli aga "Pealtnägija" jaoks valmis selle uuesti läbi elama," ütles Gavronski ja kinnitas, et Nele-Liis Vaiksoo kartis lugu tegema asudes, et äkki ta nutab kogu loo aja.

Vaikoo kinnitas, et kuigi sellest on tänaseks juba 13 aastat möödas, siis need emotsioonid on tema jaoks siiski värsked ega pole kuhugi kadunud. "Kui ma haiglasse sisenesin, siis tulid kõik asjad tagasi," ütles ta ja tõdes, et kuigi meditsiiniliselt on selle ajaga palju muutunud, siis inimlikul tasandil on kõik sama.

Piret Krumm leidis endale Süüriast kaks uut sõpra

Taavi Eilat nentis, et kuigi lugusid Süüria põgenikest on tehtud hulgaliselt, siis situatsioon, kus intervjuusid teeb stand-up koomik, on midagi ainukordset. "Piret Krumm imes need emotsioonid enda sisse ja lasi selle siis lõpuks ekraanile," kinnitas Eilat.

"Ma olen täielik amatöör, aga kui sa lähed ise kohale, siis saad kogemuste põhiselt nii palju aru," ütles Piret Krumm ja tõi välja ühe eriti nukra situatsiooni. "Kui sa näed Istanbulis vaatepilti, et valgusfoori taga seisavad autod ja tulevad kaks tüdrukut, üks on kuue-aastane ja teine on neljane ning noorem tahab autojuhile müüa pabersalvrätikuid, sest tal on raha vaja," rääkis näitleja ja lisas, et need sõstrasilmad jäävad talle meelde. Samuti selgitas ta, et suure osa ajast pidi Taavi Eilat teda rahustama ja ütlema, et kõike ei saagi korraga teha.

Krumm tõdes, et Süürias tehtud intervjuude abil leidis ta endale ka kaks uut sõpra. "See näitab, et ka ajakirjanik võib olla sõber."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: