Raivo E. Tamm: ma väga loodan, et minu aeg on alles ees ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raivo E.Tamm teleseriaalis
Raivo E.Tamm teleseriaalis "Õnne 13" Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Näitleja ja näosaate osaline Raivo E. Tamm vaatas tagasi möödunud aastale ning loodab, et töine aeg jätkub ka järgmistel aastatel.

"Ma mõtlesin, et ma saan 50, et elu hakkab rahulikumaks minema, olen teel penisonieeliku poole. Aga see, mis nüüd toimuma on hakanud, ma ei osanud sellist asja ette näha. Mul pole elu sees nii palju tööd olnud kui praegu. Siin on ikka täitsa nii, et ma ei saa rääkida vabadest päevadest, vaid ühtegi vaba tundi on leida keeruline," tõdes Tamm Klassikaraadio saates "Delta".

Näitleja lisas, et eriti intensiivne oli sügisperiood, mis aitas tal üle saada suve lõpus meie hulgast lahkunud ema kaotusest. "Midagi teha pole, nii nagu see elu on, kõige suurem hoop oli mu ema kaotus, kes 21. augustil lahkus meie hulgast. Ma arvan, et mul on olnud seda kergem taluda, et mul nii palju tööd on teha olnud. Kui ma oleks praegu töötu või väikese koormusega, siis ma arvan, et seda kaotust oleks väga raske üle elada, aga kui on kogu aeg nii palju tegemist, siis ma tunnen, et ma toimin paremini," tõdes Tamm.

Pea 20 aastat tagasi alustas Tamm teed vabakutselise näitlejana, sest tundis, et tahab ise otsustada. "Ma jäin teatris suurtest rollidest kõrvale ja samas hakati igalt poolt mujalt kõrvalt pakkuma väga huvitavaid tööpakkumisi, aga mind ei lubatud mujale," rääkis mees, kelle hinnangul on elu vabakutselisena ettearvamatu. Seejuures pole Tamm ka teatrile selga pööranud. "Teater on ikkagi mu armastus, aga ma tahan teha samas ka väga palju muud, ma tahan kõike teha," tõdes ta ja lisas, et ei kahetse teatrist äratulekut.

Ta lisas, et on väga tänulik kõikide rollide eest, mis saatus on talle toonud. "Ma tänan oma saatust selle eest ja soovin ka edaspidiseks selliseid rolle, mis suudaksid publikule rõõmu pakkuda ja ma väga loodan, et minu aeg on alles ees. Ma kõrvaltvaatajana tunnen puudust vanadest meestest Eesti teatris ja ma loodan, et minu tervis nii palju kannatab ja annab, et ma suudaksin veel kõrges eas seista väärikalt lavalaudadel ja pakkuda midagi meeldivat," ütles Tamm.

Tamm lisas, et tunneb tänapäeval puudust ka isiksustest, sest kodud ja koolid toodavad justkui euroremonditud küprokist inimesi. "Ma olen isiksustest puudust tundnud ja mul on selline tunne, et muusikute ja dirigentide hulgas on neid isiksusi, mida teistel erialadel ei ole nii väga," rääkis Tamm, keda on inspireerinud kuulus helilooja Igor Stravinski. "Ma tahaks ka kunagi olla selline vanamees, mitte muutuda pahuraks, tigetsevaks või seniilseks, vaid olla põnev ja ammendamatu varamu nooremate inimeste jaoks," rääkis Tamm oma eeskujust.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: