Rahvarinde muuseum näitab valimisreklaame ja -suveniire ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinnas Rahvarinde muuseumis näidatakse valimisnänni alates 1990. aastate algusest. Kogu kuulub Pärnu koolipoisile Lauri Tolmatsile. Muuseumi juhataja Helen Lausma-Saare hinnangul on aja jooksul valimisreklaam muutunud igavamaks.

Valimisreklaam on muutunud steriilseks ja kaotanud ehedust, kui võrrelda tänapäeva 1990. aastatega, ütles Lausma-Saar "Aktuaalsele kaamerale".

"Tehakse ilus foto, retušeeritakse näost defektid ära ja pigem on ainult näod. Kui ajas tagasi vaadata, siis on loodus, meri, mets ja sõnum on ka looduslähedasem," selgitas ta.

Erakonnad on jaganud ka praktilisi asju, mida saab läita, otsa tõmmata või ära süüa.

"Inimene on andnud koguhoidjale küpsise - ta on suutnud vastu panna ja ei ole seda ära söönud," tõi Lausma-Saar näite küpsisest, mille peale on maalitud Siiri Oviiri pilt.

Samuti on kogusse antud Mart Viisitamme leib. "Leib on kas nüüd sedavõrd hästi hoitud või sedavõrd huvitavalt valmistatud, et aastate jooksul ei ole ei hallitama läinud, vaid väga krõmpsult säilinud," ütles Lausma-Saar.

Muuseumi kogu kuulub Pärnu ühisgümnaasiumi õpilasele Lauri Tolmatsile, kes noppis need välja vanapaberi sorteerimise ajal. Omanik kommenteerib oma kogu muuseumis 21. jaanuaril.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: