Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Ummelas: ma ei eita, et vahel tõesti katus sõidab

Foto: Vikerraadio

2011. aastani Vikerraadio toimetajana töötanud Mart Ummelas tõdes, et on olnud tihti liiga sapine oma väljaütlemistes, kuid seda osalt näitemängu tõttu. Kriitikanooli on Ummelas jaganud näiteks Vikerraadio ja selle saatejuhtide vastu.

"Ma olen võib-olla olnud liiga kriitiline, ma tunnistan seda, aga ma teisi raadiojaamu ei kuula, Vikerraadiot ma kuulan hommikuti, kui ma ärkan ja siis "Uudis+i", sest sealt tuli kõige värskemalt see info kätte ja muidugi "Reporteritundi", kui oli huvitav teema," selgitas Ummelas oma väljaütlemiste tagamaad, vahendas "Vikerhommik".

Ummelase kriitilisus on olnud pinnuks silmas paljudele ning suure osa sellest saab kätte Tallinna TV vahendusel saatest "Meedia keskpunkt", kus Ummelas üheks saatejuhiks on. "Ma ei eita seda, et vahel tõesti katus sõidab, aga ma olen viimastel päevadel öelnud ühes intervjuus, et eks see "Meedia keskpunkt" on natukene ka näitemäng. Teda ei olegi mõeldud väga tõsiselt lõpuks võtta," tõdes Ummelas, kes on enda sõnul surutud kaamerate ees rolli. "Eks ma ütlesin seda, mida teised välja tõid. Ma pidin seda kinnitama või ümber lükkama," rääkis Ummelas saatejuhtide rollijaotust.

Ummelas tunnistas, et peab ehk kahetsema või tuhka pähe raputama endale, et on öelnud halvasti ka näiteks "Vikerhommiku" saatejuhi Taavi Libe kohta. "Nagu sa väga hästi tead, selleks, et keegi sind kuulaks ja jälgiks, siis sa pead midagi sellist ütlema. Kui sa ütled nii ümmarguselt nagu ka valitsuses, ei pane sind muidugi keegi tähele," lausus Ummelas Taavi Libele ning rõhutas, et saadete roll on olla teravam kui tegelikkus.

Ummelas, kes on jaganud oma kriitikat ka ERR-i pihta üldiselt, usub, et asjad on muutunud paremaks. "Kui sa ei kritiseeri ja ei ütle välja, mida sa mõtled, siis midagi ei muutu. Taavi, ole tubli ja ikka ütle aeg-ajalt halvasti ka mõne asja kohta," soovitas ta.

Kuigi tänavu detsembris pidas keskkriminaalpolitsei Mart Ummelase kinni koos omastamises kahtlustava Tallinna TV juhi Toomas Lepaga, tunnistas mees, et ajakirjandusest ta lahkuda ei taha. "Hea meelega teeksin raadiosaateid, aga praegusel hetkel ei ole ühtegi raadiojaama peale Vikerraadio, kus võiks üldse midagi teha," rääkis Ummelas.

Oma Vikerraadio karjäärile tagasi mõeldes teeb mehele kõige rohkem rõõmu see, kuidas ta kolleegidega 1995. aastast Vikerraadiot ümber kujundas selliseks nagu ta veel tänagi on. "Oli tore, et tollal tehtud reformid on nüüd teostunud ja Vikerraadio on Eesti raadioeetri kõige kuulatavam saade," kiitis Ummelas.

Ta lisas, et raadio edu võtmeks on saateblokkide juhid, kes teavad, mida nad teevad. "Tore oli teha väga erinevaid saateid. Mõnda aega tegin ma arutelusaateid ja poliitikasaateid, aga viimasel etapil tegin keelesaadet ja muid kultuurisaateid," meenutas Ummelas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: