Hardo Aasmäe tütar avaldas isa artiklikogu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Õie-Mari Aasmäe andis välja isa Hardo Aasmäe (1951-2014) artiklikogu "Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed".

"Ma olen ainus laps ja me olime isaga hästi lähedased. Me iga päev suhtlesime, see auk jäi hästi hästi suur, aga nüüd ma annan raamatuid välja ja olen püüdnud tema mälestust elus hoida," rääkis Õie-Mari, miks ta pärast isa surma artiklikogu avaldas, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Kogutud artiklid on valitud sellised, et need oleksid ajatud ja aitaksid paremini mõista, mis tänapäeva maailmas toimub. Raamatus on kokku 27 artiklit, esimene on muinasjutt (kirjutatud aastal 1987), mis väga hästi ilmestab kunagist, õnneks praeguseks lagunenud riigikorda ning viimane on artikkel, mille mees kirjutas oktoobris 2014, natuke vähem kui kaks kuud enne oma surma. "Esimene kriteerium, mille kaudu ma neid valisin, oli see, et anda ülevaade kõigest, mis teda huvitas ja teine oli, et kõigil võiks ajatu mõõde olla, et tänasesse päeva ka sobiks," kirjeldas Õie Mari.

Õie Mari naeris, et paljud lood olid isegi prohvetlikud. 1996. aastate artikkel räägib näiteks Keskerakonna rahastamisskandaalist ja 2000. aastate alguse artikkel islami pealetungist. Kuigi Õie Mari oleks kõik isa artiklid tahtnud kaante vahele panna, mõistis ta, et sellest tuleks tuhandeid lehekülgi paks raamat.

Raamatus avaldatud artiklite juures on ka kommentaarid, mis räägivad artikli sünniloo või kirjeldavad tolleaegset olukorda võrreldes praegusega. Kommenteerijad on: Andres Kollist, Kaur Kivirähk, Sven Kivisildnik, Toomas Kümmel, Kalev Stoicescu, Indrek Kuus, Tarmo Teder, Anto Liivat, Kaarel Kaas, Jüri Pino ja Priit Simson.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: