Põlula kool muudeti pühade eel jõulumaaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põlula kool on muudetud jõulumaaks, kus jagasid kolmapäeval külas käinud kooliõpilastele oskusi nii suured kui ka väikesed Põlula koolipere liikmed.

Lääne- ja Ida-Virumaa piiril asuvas mõisakoolis esimest korda avatud jõuluteemalisi töötubasid on külastanud juba paarsada Virumaa õpilast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige rohkem meeldis lastele põhuga mängimine. Saadi ka ehmatavaid emotsioone, sest mis mõis see ilma kummituseta on. Samuti sai meisterdada ja teha palju muudki huvitavat.

Töötubades olid erinevalt ehitud kuused, kusjuures vaeste inimeste jõulupuul olid eheteks vaid käbid.

"Lapsed õpivad siit väga palju. Nad õpivad, kuidas elati aastakümneid, isegi -sadu tagasi, kuidas kogu maarahvakultuur on läbi põimunud mõisakultuuriga. Kogu see projekt on väga hariv," selgitas Põlula kooli direktor Margus Maasik.

Õpetajate jõulumaaga hõivatuse tõttu Põlula väiksematel lastel koolitarkus saamata ei jäänud.

"Vanemad õpilased annavad noorematele tunde, osad peavad tegema iseseisvat tööd, kui meie mööda maja külalistega ringi kõnnime. Nooremad lapsed ütlevad, et õpilasõpetajad on palju rangemad kui pärisõpetajad," rääkis Põlula kooli õpetaja ja huvijuht Merje Kallip.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: