Ants Tammik loodusfilmi tegemisest: loodus annab mõnd hetke ainult korra aastas ehk sa peadki lihtsalt passima ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Noor Eesti dokumentalist Ants Tammik sai valmis filmi "Habras maailm", mille tegemiseks kulus tal mitu aastat. "Ringvaate" stuudios selgitas ta sellise mahuka loodusfilmi tööprotsessi.

Loodusfilmi "Habras maailm" autor Ants Tammik selgitas "Ringvaates", et loodus annab mõnd hetke ainult korra aastas ja sa peadki lihtsalt ootama. "Kui sellel aastal ei õnnestu, siis pead uuesti proovima," ütles Tammik ja kinnitas, et filmis on näiteks tedrekakluse stseen, mida ta käis neli kevadet järjest filmimas. "See kestab lihtsalt nii üürikest aega ja Eestis on ilmad nii halvad, et seda tedrekaklust ei tule tihti ette."

Filmitegija on ise uhke ka filmi "Habras maailm" heli pärast, kuna nad ehitasid selle koos helirežissööriga pärast montaaži nullist üles. "Me võtsime need helikatked, mis meil olid olemas, nende seas ka varem Fred Jüssi ja Veljo Runneli poolt lindistatud materjali, ning vajadusel lindistamise sinna stuudios asju juurde, näiteks tetrede tiivaplaginat tegime patjadega," ütles Ants Tammik.

"Ma olen juba puberteedieast saadik sellises keskkonnas käinud ja see kõnetab mind, hea on olla rabas ja eelkõige ma tahtsin esimest korda ise filmi teha," nentis ta ja lisas, et kuna ta selle keskkonnaga tuttav oli, siis otsustas ta just selle juurde minna. "Loodus ei hakka vastu."

Filmi "Habras maailm" saab näha kinos Artis 15. detsembril kell 19.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: