Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Jõulutunnel" kolib kontsertidega stuudiost välja

"Jõulutunnel" toob sel aastal eetrisse kaks erilist kontserti Nigulistest. Esimese kontserdi annab Collegium Musicale ning "Jõulutunneli kirikukontserdil" esinevad populaarsed Eesti muusikud, nende seas Tanja, Birgit, Pearu Paulus, Kalle Sepp, Hanna-Liina Võsa jt.

Kontsertide korraldaja Indrek Sarrap selgitas, et "Jõulutunneli" puhul on tegemist väga staažika ja vaadatava heategevusliku saatega, mistõttu tundus sel aastal, et üle pika aja võiks puhuda saatesse veidi uuemaid tuuli. "Seega otsustasime tulla stuudiost välja rahva keskele. Kuid alles jääb ka tükike tavapärast "Jõulutunnelit" ehk päevasel ajal on saade eetris siiski stuudiost nagu juba kombeks saanud," ütles Sarrap Menule.

Stuudist väljas toimub päeva jooksul kaks publikuga kontserti. "Mõte oli pakkuda midagi nii tõsisema muusika kuulajatele kui ka popartistide austajatele. Sellest sündiski kaks eraldi suunitlusega kontserti, millest esimesel, kell 14.00 algaval esineb Eesti üks mainekamaid kammerkoore Collegium Musicale, kellel külalisena kaasas maailmas praegu suuri tegusid tegev Eesti sopran Katrin Targo," kirjeldas Sarrap ja lisas, et sellel kontserdil saab kuulda nii Pärti kui ka Ehalat.

Õhtul toimub Nigulistes suurejooneline galakontsert algusega kell 19.00. "Eesmärk oli kokku panna ilus jõuluhõnguline kava, nagu seda esimesel jõulupühal oodata võib," lubas Sarrap. Õhtul astuvad publiku ette Birgit, Tanja ja Hanna-Liina Võsa kui ka hiljuti tuule tiibadesse saanud lauljad Jüri Pootsmann ja Kalle Sepp ning uus noorte lemmikansambel Beyond Beyond, kellele vastukaaluks astub lavale Pearu Paulus. Samuti esineb suures koosseisus Tallinna poistekoor Lydia Rahula juhatusel ning kõiki lauljaid saadab sel korral ansambel Swingers. "Üks uus üllatus on veel. Mikk Saar astub lavale näiteks koos oma tuttuue vokaalansambliga Others, kellele see on esimene suurem etteaste," paljastas Sarrap.

Kuigi kontserdid jõuavad teleekraani vahendusel ka kodudesse, usub Sarrap, et kohapeale tasuks kontserte vaatama minna juba sellepärast, et Niguliste on koht, millest on saanud kaunis muuseum. Seega saab kontserdile juba tund aega varem kohale minna ja muuseumis ringi vaadata.

Ta lisas, et säärast artistide paraadi ei näe sel aastal ühelgi jõulutuuril, mistõttu tasub kontserte kuulama minna. "Kindlasti on huvitav vaadata, kuidas üht Eesti vaadatuimat telesaadet tehakse ning anda sellega panus heategevusse, mis on ju "Jõulutunneli" põhieesmärk. Omalt poolt tahame väga tänada Niguliste muuseumit ja kõiki lauljaid ja muusikuid, kes on heategevuslikus korras "Jõulutunnelis" alati hea meelega esinemas käinud ning tänu kellele on jõuluajal Eesti suurim annetuskampaania alati edukalt korda läinud," ütles Sarrap.

Kuna Niguliste saal on väga väike, siis soovitab Sarrap huvilistel kibekähku pilet Piletilevist ette ära osta, sest publikuks mahub vaid paarsada inimest.

Pileteid kontsertidele saab osta Piletilevist:

Collegium Musicale

Swingersi ja muusikute kontsert

"Jõulutunneli" saade on eetris jõulu esimesel pühal, 25. detsembril. Pikk saatepäev algab kell 10.00, eetris ollakse mitme otsesaatega läbi kogu päeva, ühtekokku viis tundi. Kokkuvõte päevast tehakse pärast "Aktuaalset kaamerat" kell 21.20.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: