Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jõuluperioodil liiguvad raudteedel lehvitajad

Täna algab kampaania, mille käigus kutsutakse rongireisijaid üles lehvitama raudtee ääres elavatele inimestele.

"Idee räägib lehvitamisest ja inimestest, kes elavad raudtee ääres ja on läbi aegade lehvitanud rongidele ja vedurijuhtidele. Idee baseerub sellel, et neile tuhandekordselt tagasi lehvitada nendel jõuludel," rääkis idee autor Magnus Lužkov ETV saates "Terevisioon".

Seda, et raudtee ääres elavad inimesed on tublid rongidele lehvitajad, teab hästi vedurijuht Artur Lorents. Ka tema ise on lapsena maakodu õuel mööduvatele veduritele lehvitanud. "Iga sõit keegi lehvitab ja eriti just lapsed. Mul ei ole kunagi kahju vilega neile vastata. Ma mäletan ise, millist rõõmu see tegi ja näha seda rõõmu kabiinist tagasi tulemas, see on tore tunne," kirjeldas Lorents.

Ajaga on Lorentsi sõnul välja kujunenud ka sarilehvitajad. "Minu lemmiklehvitaja on Lõuna-Eestis Elva lähedal Peedus ja tema kõnnib Tõraverest Peedusse alati kindlal ajal. Kui mina rongiga Valgast tulen hommikul, on tema kindlas punktis ja lehvitab. Ja teine üks hästi põnev lehvitaja on Kadrinas. Pikka aega ma vaatasin, et üks huvitav härrasmees taksikoeraga tuleb, igal õhtul on ta perrooni peal ja vaatab," rääkis Lorents, kes teab nüüd, et Kadrina lehvitaja on endine jaamaülem.

Lehvitamise kampaania raames on valminud ka südamlikud klipid, mis jõuavad rongides inimesteni täpselt sel hetkel, kui on võimalik kellelegi lehvitada.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: