Mick Pedaja ja Winny Puhhi väljajäämine Eurovisioonilt pani Piret Järvise südame kripeldama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piret Järvis
Piret Järvis Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Eesti Laul on jõudnud sellesse punkti, et kõik poolfinalistid jõuavad kuulajate kõrvadesse. Saatejuhid Piret Järvis ja Mai Palling, kes on kõiki võistluslugusid kuulnud, kinnitasid, et Eesti Laul 2017 laulud on väga head.

"Poliitiliselt korrektne tasub olla, sest kui tegemist on loomingu või kunstiga, on inimestel arvamused nii erinevad. Me ei saa öelda, mis lood on head, vaid mis meile meeldivad," rääkis Palling Raadio 2 hommikuprogrammis.

Pallingu jaoks on väga häid lugusid kokku kaheksa. "See on rekordarv. Eelmistel aastatel on olnud, et täielik minu maitse on kolm või neli lugu," paljastas Palling.

Üle võlli lugusid, mis varasematel aastatel Winny Puhhi või Meisterjaani esituses on kõlanud, sel korral oodata ei ole. "Selliseid lugusid, mis inimesed heas mõttes naerma panevad, selliseid on," rääkis Järvis. Järvis lisas, et tal siiani kripeldab, et Winny Puhh aastate eest Eurovisioonile ei pääsenud. Teise loona kripeldab Järvise südamel Mick Pedaja "Seis", mis möödunud korral superfinaali ei jõudnud.

Sven Lõhmuse selle aasta võistlusloost numbreid ja kosmost näiteks oodata pole, pigem on tegemist tõelise Romeo ja Julia armulooga. Romeoks ja Juliaks kehastuvad Laura ja Koit Toome. Võiduvõimalus on kindlasti ka Ivo Linnal.

"Mina arvan, et Ivol on kindlasti suur šanss võita, ta on ju legend. Sel aastal on tema eelis see, et eestikeelseid lugusid on üsna vähe, vist ainult kolm. See kindlasti eristub ja jääb kuulajale kõrva," rääkis Järvis Linna loost "Suur loterii".

Võita võivad Pallingu sõnul vähemalt pooled etteasted, sest ühest küljest võistlevad suured artistid nagu Ivo, Lenna ja Koit Toome, aga teisest küljest tundmatud lauljad, kellel on tõeliselt head lood. "Mängibki see, kas nüüd on lugu või nägu. Eks me saame sel aastal uut statistikat luua, mis siis võidule viib," kirjeldas Palling.

Esimese poolfinaali lood avalikustatakse täna terve päeva jooksul. Teise poolfinaali lugude avalikustamine toimub sama süsteemi järgi nädal hiljem.

Eesti Laul 2017 poolfinaalid toimuvad 11. ja 18. veebruaril. Finaalkontsert toimub 4. märtsil Saku Suurhallis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: