Kerli oma kostüümidest: kui lavale lähen, siis tavaliselt liim veel kuivab ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Disainisaade "Kapist välja" piilus Kerli stiilinurka ning uuris, kuidas sünnivad tema põnevad kostüümid.

Kerli ütles, et võib täitsa vabalt olla nädal aega muusika loomise lainel ja mitte riideid vahetada.

"Võin olla maal täielik maakas, kütta sauna samade riietega, magada nende samade riietega, kallistada puid nende samade riietega, aga siis kui läheb visuaalide tegemiseks, etendavad minu kostüümid mingisugust karakterit. Juuksed, meik – see on vahend, et luua maailmu."

Ta lisas, et tema suhe stiiliga on alati olnud seoses sellega, mis on hetkel kättesaadav.

Kerli jutustas, et kui ta oli tiinekas, siis oli ta elus grunge-periood. Raha absoluutselt polnud, aga Tartus oli üks äge kaltsupood. See kaltsukas asus ühes kirikus, kuhu siis inimesed käisid oma riideid annetamas. Üks, kes sinna tihti oma vanu riideid viis, oli punkar Merca.

"Need Merca asjad sain kõik endale, üks kroon tükk," sõnas Kerli.

Kerli rääkis ka, et karjääri algusaegadel polnudki visuaalne pool tema jaoks oluline. Huvi oma lavaimidži kallal rohkem vaeva näha tekkis siis, kui ta pisut rohkem kui kümne aasta eest Ameerikasse kolis.

"Alguses tõmbasid kõik need ägedad stripparipoed, kust sai igasuguseid vingeid lateksasju osta, silme eest kirjuks."

Nn mulligooti stiilisuuna rajanud Kerli on viimastel aastatel valmistanud mitmed oma esinemiskostüümid ise. "Ega ma õmmelda ei oska. Minu asjad on kõik sellised, et kui ma lavale lähen, siis tavaliselt liim veel kuivab. Need meeletud platvormid on näiteks tehtud kümnest paarist varbavahe-plätudest. Tegelikult need ei ole nii lähedalt vaatamiseks."

Kerli käsitööd võib tihtilugu näha ka tema muusikavideotes. "Üks mu viimase aja lemmikkaraktereid on see valge hirv "Feral Heartsi" videost. Kleit on loodud Liina Steini poolt, kes on üks mu lemmikuid Eesti disainereid ja hea sõber. Aga näiteks sarved tegin ma traadist ja vetsupaberist. Igaüks võib endale sellised meisterdada."

Kerli rääkis veel, et on inimese ja kunstnikuna jõudnud sellisesse kohta, et tagasiside ei ole talle enam oluline.

"Ma pigem üritan ennast üleüldse igasuguse tagasiside eest kaitsta. Sellepärast, et minu looming on ikkagi minu eneseväljendus ja see ei ole selleks, et kelleltki armastust või heakskiitu või aplausi teenida. Minu looming on see, mis minust maha jääb ja ma teen seda ikkagi lihtsalt sellepärast, et ma tahan seda teha. Kui ma oleksin ainuke inimene maailmas, siis ma teeksin seda samamoodi," tõdes Kerli.

"Miks olla igav, kui sa saad suvalisel kolmapäeval olla kosmoseprintsess," lisas ta.

Allikas: "Kapist välja"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: