Eesti disainitudeng võitis rahvusvahelise ideekonkursi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1480331931000 | amCalendar}}
Foto: Kuvatõmmis videost

Eesti kunstiakadeemia tootedisaini tudeng Hannes Lung võitis globaalse ideekonkursi Electrolux Ideas Lab.

Globaalse ideekonkursi Ideas Lab võiduidee on "WatchYourself", milleks on Eesti kunstiakadeemia tudengi Hannes Lungi kontseptsioon nutikellast, mis aitab igapäevaselt toidukaupluses teha tervislikke valikuid kiirelt ja hõlpsalt, skaneerides ja analüüsides toorainet ning pakkudes kohe ka ideid retseptide osas.

Võistluse finaali jõudis 50 innovaatilist tulevikuideed 27 erinevast riigist. Kuigi hetkel on kell veel prototüübi kujul, loodab Lung, et tulevikus on kell ka reaalne abimees tervislikul eluteel, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

"Suhkrujookidega on suur porbleem. Ma loodan, et kell lahendab selle. Poes mina isiklikult ei leia sobivat jooki peale vee, see probleem nõuab lahendamist," ütles Lung.

Electrolux Ideas Lab konkurss kuulutati välja augustis eesmärgiga leida inspireerivaid ideid, mis innustaks rohkem kodus toitu valmistama ning tervislikumalt ja jätkusuutlikumalt toituma. Oktoobri lõpus kuulutati välja konkursi 50 parimat, mille hulgast valiti kümme parimat juba rahvahääletuse käigus, kus oma hääle andis 40 000 inimest. Kümne hulgast valis parima ekspertidest koosnev žürii.

Konkursi peaauhinnaks on 10 000 eurot ning nädalane reis Stockholmi, kus võitja kohtub nii Electroluxi juhtide ja ekspertidega kui ka edukate Skandinaavia start-up ettevõtjatega, et oma ideed edasi arendada.

Konkursile esitati suur hulk ideid alates nutitelefoni rakendustest ja innovaatilistest retseptikogumikest kuni köögitarvikute ning täismahus ärimudeliteni. Mitmed tööd käsitlesid näiteks ühenduvuse teemat (connectivity) koduses keskkonnas, samuti sisaldasid paljud tööd ka erinevaid mängulisi elemente (gamification) ning mitmel juhul rakendati kontseptsioonides 3D printimise tehnoloogiaid. Palju esitati ideid rakendusteks.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: