Jõuluvanad kogunesid Valka 16. ülemaalisele konverentsile ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kümned jõuluvanad üle Eesti ja kaugemaltki kogunesid Valka, et pidada 16. ülemaalist jõuluvanade konverentsi.

Et saaniga sõita ei saa, saabuti Valka rongiga. Rongiliiklus oli ka üks teemasid, mida jõulumemmed ja -taadid arutasid Valga jaamahoones toimunud konverentsil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Et Rail Balticu trass tekitab ikka veel erimeelsusi, tegid jõuluvanad kompromissettepaneku.

"Ja miks ei võiks see Rail Baltic olla ringikujuline ja ümmargune, mis on ju palju ilusam kui üks kriips. Ja käib Saaremaalt ja Hiiumaalt ka läbi. Ja Tartust ja Valgast. Valgast peab ta kindlasti läbi sõitma. Ja mõelge, taadid, lumevaesel talvel oleks ju nii mugav kingitusi toimetada, kui Rail Baltic ringiratast käib. Saab tervele Eestile tiiru peale," rääkis jõuluvana Volli.

Nõu peetud, suundusid jõuluvanad Valga kesklinna.

"Teate, mis on jõuluajal kõige toredam? Et siis on kõik kõige paremad! Ja et see headus saaks alguse, tuleb kõigepealt teha üks suur-suur kalli," ütles jõuluvana Ärni.

Jõuluvanad tõid Valka laternad, et läkitada sealt valgus kõigisse kodudesse. "Kõigevääriline Jumal, võta hoida meid ja meie südameis läkita valgus, mis paistab kõikjale kodudesse," sõnas Valga Jaani koguduse vikaar Margus Suvi.

Kilingi-Nõmmel elab pere, kel jõulumemmeks ja -taadiks olek aastatepikkune tava.

Järjest enam oodatakse Eestimaa kodudes jõuluvana, kes oleks nagu päris, mitte lihtsalt pika mantli ja mütsiga naabrimees.

"Korraldame koolitusi, sest taate tuleb õpetada ja harida ka. Meil käivad sellised tähtsad inimesed nagu lastepsühholoogid, kes räägivad, mismoodi tuleks lastega käituda, et kenasti hakkama saaks," rääkis jõuluvana Volli.

Et Valga on piirilinn, viisid jõuluvanad häid soove ka lätlastele.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: