Konuveres on avatud papagoi keskus ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Aasta tagasi avas Katarina Kadri Vanker Raplamaal Konuvere külas papagoikeskuse, kuhu ta soovib koondada kõik need, kelle töö või hobi on seotud papagoidega.

Papagoi keskuse avamise vajadus tekkis Katarina Kadri Vankri sõnul sellest, et Eestis puudus papagoide taltsutamise ja treenimise võimalus ning ta asus interneti vahendusel otsima lahendust. "Ma tegin veebikoolituse läbi ning see innustas paljusid inimesi ka minu tutvusringkonnas, näiteks minu naabrid võtsid samuti endale papagoid," ütles Vanker "Maahommikus" ja selgitas, et pärast seda hakkas ta vaikselt läbi Eesti Loomakaitse papagoisid õpetama. "Ma ei kartnud kordagi, et inimesed ei tule Konuverre kohale, kuna tegemist on ikkagi niivõrd ainulaadse asjaga - isegi õpilased koolibussiga käisid minu kodus rääkivat papagoid vaatamas."

Samuti on Konuveres avatud linnuhotell, kuhu inimesed saavad reisile minnes enda linnu tuua. "Kõige rohkem on seni korraga olnud kolm papagoid, aga stabiilselt on kogu aeg üks-kaks lindu," ütles Vanker ja nentis, et enamasti on nii, et kui hotelli toodud papagoi koju läheb, siis on ta õppinud teistelt lindudelt uut sõnavara. "Nüüd tuleb mulle aga korraga lausa seitse papagoid hotelli."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Maahommik"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: