Endine lendur kirjutas oma elust ja Eesti lennundusest raamatu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Esimene Eesti lendur, kes on auavalduste saatel vanaduspensionile saadetud, kirjutas oma elust raamatu. "Lendur. Tööl all- ja ülalpool pilvi" pole aga pelgalt Raivo Kase biograafia, vaid ülevaade Eesti lennunduse ja lennuhariduse ajaloost läbi nelja aastakümne.

Kuidas üks Saaremaa juurtega mees merele mineku asemel hoopis pilvedesse kippus, on põnev lugu. Ligi kahemeetrise kasvuga mehed olid nõukogude ajal lennunduses haruldased, aga visadus viis sihile ja 1964. aastal võeti Raivo Kask vastu Sassovo lennukooli ja hiljem tööle Aerofloti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestlasi oli Aeroflotis umbes 60 meest, enamik nendest jõudis kapteniteks, umbes kolmandik jõudis kõrgetele ametikohtade. Vene ajal ei lastud ka lolle lennujuhtimise juurde," rääkis Kask.

Riigikorra vahetudes ei visanud Raivo Kask lennukitüüri nurka, vaid pakkus oma teadmisi ja oskusi Estonian Airile. Muu hulgas on ta juhtinud lennukit, millega sõitis riigivisiidile president Lennart Meri.

Raivo Kask oli ka üks esimestest Eesti lenduritest, kes lendas Estonian Airi värskelt seotatud Boeingutega. 2006. aastal pani ta lenduriameti 64-aastaselt maha.

Estonian Airi allakäiku jälgis Kask kurvastusega, ent Nordicale hoiab ta pöialt.

Lendamine on tal jätkuvalt veres. "See haigus mul ei ole mööda läinud ja ma ikka lendan edasi, öösiti. Ja päris tihti ja peaaegu kõikidel tüüpidel, mille peal olen lennanud," ütles ta.

Oma lendurikarjääri jooksul kaheksat tüüpi lennukeid juhtinud Raivo Kask kirjutas raamatu laste pealekäimisel ja selleks, et, nagu ta ise ütleb, vältida ebasoovitavate meeste - Alzheimeri ja Parkinsoni küllatulekut.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: