Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Annetatud taararaha eest tehakse teatrit ka lasteaedades

Raha eest, mis jäetakse ära antud taara eest võtmata ja mis koguneb heategevusfondi Aitan Lapsi arvele, tehakse nüüd teatrit ka lasteaedades. Alates 2011. aastast on niimoodi kogutud ligi pool miljonit eurot ja selle eest lastele kultuurielamusi pakutud.

Plastikpudeli kadumise lugu jõuab Miksikese teatri kaudu kokku 62 lasteaeda Lääne-Eesti piirkonnas ja pea sama palju etendusi annab projekti Teater Lasteaeda raames teatritrupp Teatripisik teisel Eestimaa poolel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokkuvõttes peaks aga keskkonnateemaline teatrietendus annetatud taararaha eest jõudma lõpuks igasse Eestimaa lasteaeda.

"Eks see sõnum ongi mängu sisse ära peidetud. Donald Tombergi vahvalt kirjutatud lugu "Erakordne veepudel" on ju tegelikult kriminaallugu. Selle sees on ju väga põnev. See on seikluslik mäng," rääkis lavastaja Kristo Toots.

Plastikpudel läks kaduma seepärast, et ta ei sattunud mitte taaraautomaati ja taasringlusesse, vaid hoopis prügimäele.

"Ma sain teada, et ei tohi lihtsalt neid asju raisata, prügimäele ei tohi paljusid asju viia," rääkis Õnne-Mari õpetlikust etendusest.

Viie aasta jooksul on taaraautomaati jäetud tagatisraha eest saanud teatris käia ligi 60 000 vähemkindlustatud last. Tänase seisuga on ka 4259 saarlast, kes pole ära antud taara eest raha võtnud, toetanud fondi Aitan Lapsi ligi 5000 euroga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: